Italija slavila uz sjajan gol Pelegrinija i lažne dolare za Donarumu [VIDEO]

0
149

Italija – Danska 2:0 (0:0)
Pelegrini 54', Petanja 86'

Utakmicom između Danske i Italije završeno je prvo kolo Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine u Poljskoj.

Italija je slavila 2:0, a meč su obeležili sjajan gol Pelegrinija kao i provokacije na račun golmana Donarume od strane navijača Milana.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali su se navijači italijanske reprezentacije, odnosno Milana, dobro zabavljali, pošto su bacali lažne dolare prema golmanu Italije koji je odbio da produži ugovor sa roso-nerima.

To ga nije dekoncentrisalo s obzirom da je u nastavku imao jednu dobru odbranu pri rezultatu 1:0 za Italiju, a vođstvo je doneo Pelegrini prelepim golom u 54. minutu.

Danci su pokušavali da stignu do izjednačenja, ali nisu imali rešenje za odbranu rivala, da bi konačan rezultat postavio Petanja četiri minuta pre kraja.

U ovoj grupi Nemačka je danas istim rezultatom bila bolja od Češke.