Nadal ispao posle epskog duela, jedan uslov manje za Novakov povratak na tron

žil miler

Nepunih pet sati lomio je Rafael Nadal Žila Milera, ali je Luksemburžanin odoleo svim izazovima i ponovio rezultat od pre 12 godina kada je eliminisao Španca sa Vimbldona.

Posle 4 časa i 51 minuta Miler je slavio rezultatom 3:2, po setovima 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13.

Sva priča oko ovog meča staje u peti set, iako treba napomenuti da je Miler dobio prva dva, kao da je Nadal nešto rezervisanije ušao u meč nakon što je udario glavom o jedna vrata u tunelu pred izlazak na teren.

Uspeo je Nadal da izjednači na 2:2 u setovima, a onda u desetom gemu petog seta prva velika drama. Dve vezane meč lopte za Milera nakon dvostruke servis greške Nadala.

Najbolji španski teniser je uzvratio as udarcem, a odmah zatim spasao je i drugu meč loptu i dobio gem.

Druga velika drama viđena je u devetnaestom gemu, u kojem je Nadal propustio četiri prilike za brejk, koje su imale težinu meč lopti. Ni tada nije uspeo da slomi Luksemburžanina, koji je već u sledećem gemu stigao do nove dve meč lopte, ali se Nadal izvukao i iz ove situacije.

I kada su svi očekivali da će konačno prelomiti meč, Miler je došao do dve vezane meč lopte u 28. gemu, iskoristio prvu i plasirao se u četvrtfinale.

Miler je istovremeno olakšao Đokoviću eventualni povratak na prvo mesto već posle Vimbldona, pošto je jedan od uslova bio i ispadanje Nadala pre polufinala.

Neophodno je da Đoković osvoji Vimbldon i da Marej ispadne pre polufinala, a poslednju priliku da ga izbaci pre te faze imaće Sem Kveri koji je Marejev rival u četvrtfinalu.