Hamilton ubedljiv u Silverstonu

Luis Hamilton

Vozač Mercedes Luis Hamilton pobednik je trke Formule 1 koja je održana na čuvenoj stazi u Silverstonu.

Trostruki svetski šampion je peti slavio na Velikoj nagradi Velike Britanije, a ostvario je 57. pobedu u karijeri u najbržem cirkusu. Hamilton je vodio od početka do kraja trke i niko nije uspeo ozbiljnije da ga ugrozi.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Finac Valteri Botas, ali sticajem okolnosti. Naime, Ferarijev dvojac je doživeo potpuni fijasko u finišu trke. Kimi Raikonen, koji je suvereno držao drugu poziciju imao je problema sa desnim pneumatikom, ali je uspeo da se domogne podijuma. Vodećem u generalnom plasmanu Sebastijanu Fetelu stradala je leva guma, pa je trku završio na sedmom mestu.

Četvrto mesto zauzeo je vozač Rad Bula Maks Verštapen, ispred klupskog kolege Danijela Rikarda. Niko Hulkenber u Renou je završio trku na šestom mestu, dvojac Fors Indije Esteban Okon i Serhio Perez su osmi, odnosno deveti, a jedan bod je osvojio i veteran Felipe Masa u Vilijamsu.

Fetal sada ima samo bod prednosti u odnosu na Hamiltona. Nemac je osvojio 177 bodova, a Britanac 176. Treći je Botas sa 154.