Srpski atletičari blistali na prvenstvu Balkana

0
592
Amela Terzić

Atletičari i atletičarke Srbije osvojili su 20 medalja na prvenstvu Balkana, koje je održano u Novom Pazaru.

Drugog dana takmičenja osvojeno je sedam odličja, četiri zlata, jedno srebro i dve bronze.. Ispred nas je reprezentacija Rumunije, koja ima osvojene 23 medalje, a na trećem mestu je Grčka sa 19 medalja.

Sanja Ristović zauzela je treće mesto u sedmoboju sa ukupno 4518 bodova. Potom je Amela Terzić osvojila još jednu zlatnu medalju u trci na 1500m, pred punim stadionom i ogromnim ovacijama publike i prisutnih. Teodora Simović bila je treća u trci na 5000m sa rezultatom 17:46,92.

Branko Pauković osvojio je zlato u bacanju koplja sa daljinom od 75,82 metara, dok je Aleksandar Grnović postao prvak Balkana je u desetoboju  sa 7225 bodova.

U skoku udalj, Milici Gardašević za 3 cm izmaklo je prvo mesto i sa daljinom od 6.48 metara zauzela drugu poziciju.

Muška štafeta 4x400m u sastavu:  Bojanić, Garaj, Marković, Vukadinović, donela je još jedno zlato sa rezultatom 3:15,92.

Srbija je u ukupnom poretku zauzela drugo mesto, iza selekcije Rumunije, koja je osvojila 23 medalje. Na trećem mestu je Grčka sa 19 odličja.