Pucački trening “delfina” na startu Svetskog prvenstva

0
737
vaterpolisti srbije

Vaterpolisti Srbije demonstrirali su silu na startu Svetskog prvenstva u Budimpešti.

Izabranici selektora Dejana Savića odradili su lakši trening protiv selekcije Južne Afrike i trijumfovali rezultatom 21:5 (6:1, 7:1, 5:1, 3:2).

Nakon početnog gola Aleksića Južnoafrikanci su uspeli da izjednače, a onda je usledila kanonada “delfina” iz svih pozicija.

Čvrsta odbrana terala je protivnike na česte greške iz kojih su se razvijali kontranapadi srpske reprezentacije, a prednost je rasla iz minuta u minut.

Tek u poslednjoj četvrtini, usled opuštanja srpskih reprezentativaca Južnosfrikanci su uspeli da koliko-toliko poprave utisak.

Trostruki strelci u selekciji Srbije bili su Jakšić, Aleksić i Prlainović, po dva gola postigli su Ćuk, Pijetlović, Rašović, Filipović i Mitrović, a po jednom su se u strelce upisali Mandić i Ubović.

Za srpsku reprezentaciju u utorak je dan pauze, a sledeći meč odigraće u sredu protiv Španije od 12.10 časova.