Kraj: Srbija – Hrvatska 11:12

U Budimpešti se od 22 časa igra polufinalna utakmica Svetskog prvenstva u vaterpolu između Srbije i Hrvatske.

Dešavanja na bazenu Alfred Hajoš možete pratiti na Sportskoj centrali.

Pobednik duela između Srbije i Hrvatske će u finalu igrati protiv Mađarske, koja je u polufinalu pobedila Grčku sa 7:5.

Prva četvrtina:
Počela je utakmica u Budimpešti, prvi napad ima Srbija.

Po tri neuspešna napada na obe strane, nema promene rezultata.

Hrvati su imali dva igrača više, ali ni to im nije bilo dovoljno da dođu u vođstvo.

1:0 za Srbiju, strelac Prlainović.

Pokušao je Viktor Rašović sa distance, stativa. Šteta. Na drugoj strani Mitrović brani udarac Garsije.

1:1 Sukno donosi izjednačenje Hrvatima u poslednjim trenucima prve četvrtine.

Druga četvrtina::

2:1 za Srbiju. Koristimo prvi napad u drugoj deonici, ponovo strelac Prlainović.

3:1 vodi Srbija, strelac Mitrović.

3:2 Lončar smanjuje prednost Srbije.

Nekoliko neefikasnih napada našeg tima. Hrvatska ima priliku da izjednači i koristi je.

3:3 Bušlje pogađa sa distance.

Još jednom ne koristimo igrača više. Mandić pogađa stativu.

4:3 vodi Srbija. Treći gol Andrije Prlainovića.

Uhhhh, Duško Pijetović je bio u odličnoj poziciji, ali je golman Hrvatske odlično reagovao.

4:4 Odmah stiže kazna na drugoj strani. Posle isključenja Jakšića, Sukno postiže svoj drugi gol.

5:4 Gooool. Duško Pijetlović se upisuje u strelce u finišu druge četvrtine.

5:5 Neverovatno. Kao i na kraju prve četvrtine, primamo gol u samoj zavšrnici. Bušlje je pogodio dve sekunde pre kraja.

Treća četvrtina:

Kao i na početku utakmice, i na početku treće četvrtine odbrane su uspešnije od napada.

6:5 za Srbiju, Duško Pijetlović je po drugi put savladao Bijača.

6:6 Ne dozvoljava nam Hrvatska, tačnije Sukno, da se odlepimo. Treći gol kapitena Hrvatske.

7:6 ponovo prednost za Srbiju. Odlična akcija našeg tima, Ranđelović je ostao sam i zatresao mrežu.

7:7 Odmah uzvraćaju Hrvati. Joković koristi igrača više za novo izjednačenje.

8:7 majstorija Prlainovića. Sa pozicije centra je šraubom savladao golmana Hrvatske.

8:8 Ponovo smo pali sa igračem manje. Vukićević je strelac za Hrvatsku.

Selektor Savić traži tajm-aut, 40 sekundi pre kraja treće četvrtine. Sudije sviraju faul u napadu i isključuju Pijetlovića. Sada Hrvati koriste tajm-aut i imaće poslednji napad u trećoj deonici.

9:8 GOOOOOOOOOLLLL!!! Prlainović. Odbranili smo se sa igračem manje, a onda u kontranapadu Prlainović sa devet metara pogađa mrežu. 12 sekundi do kraja treće četvrtine.

I ponovo neverovatna odluka sudija. Peterac za Hrvatsku u poslednjoj sekundi treće deonice.

9:9 Joković siguran iz peterca. Kraj treće četvrtine.

Četvrta četvrtina:

Izmena na našem golu u poslednjoj deonici. Gojko Pijetlović umesto Branislava Mitrovića. Prvi napad ima Srbija.

GOOOOOOOOLLLL!!! 10:9 za Srbiju, Prlainović naravno. Isplivao je kontru i zatresao mrežu Hrvata.

10:10. Kratko traje radost, Lončar je strelac za Hrvatsku.

10:11 Hrvatska vodi prvi put na utakmici. Ponovo smo primili gol sa igračem manje. Četiri ipo minuta do kraja.

Na drugoj strani ne koristimo igrača više, loš napad našeg tima, ali ni Hrvati ne koriste priliku da povećaju prednost.

11:11 Maaandiććć. Prvi gol Dušana Mandića za novo izjednačenje.

11:12 Joković je strelac za Hrvatsku, a Ranđelović je isključen po treći put i više neće moći u igru.

Mandić nije iskoristio igrača više, na drugoj strani Pijetlović brani, ali lopta odlazi u korner. Dva minuta do kraja.

Još minut do kraja utakmice, ponovo nas je sačuvao Gojko Pijetlović odbranom. Savić traži tajm-aut.

Nismo iskoristili napad, sudije ništa ne sviraju, 40 sekundi pre kraja Hrvatska ima napad, posle tajm-auta.

Odbranili smo se i imali 17 sekundi za napad. Pokušao je Prlainović, ali Bijač brani. Tri sekunde do kraja, korner za Srbiju. Nema promene rezultata.

Kraj utakmice. Srbija je poražena od Hrvatske sa 12:11 i u utakmici za treće mesto, u subotu će igrati protiv Grčke.