KRAJ: Srbija – Grčka 11:8 (5:3, 2:1, 3:3, 1:1)

Vaterpolo

Od 15 časova vaterpolo reprezentacija Srbije igra protiv Grčke utakmicu za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Budite uz Sportsku centralu i pratite sa nama dešavanja na meču za bronzanu medalju.

Prva četvrtina:

Počela je utakmica, prvi napad su imali Grci i nisu ga iskoristili.

1:0 Mandić. Srbija je odmah organizovala kontranapad  i Mandić je bio precizan.

2:0 vodi Srbija, odličan početak našeg tima. Strelac je Ranđelović posle asistencije Prlainovića.

3:0 i treći napad Srbija je iskoristila. Ovoga puta strelac je Duško Pijetlović, a selektor Grčke je primoran da traži tajm-aut.

3:1 Grci smanjuju zaostatak. Futulis je sa distance savladao Gojka Pijetlovića.

3:2 ponovo Futulis sa šest metara pogađa gol. Još nije ni polovina prve četvrtine, a već smo videli pet golova.

Ne koristimo treći napad zaredom, sada Grčka ima igrača više, ali smo uspeli da se odbranimo.

4:2 drugi gol Duška Pijetlovića, koji je prethodno iznudio isključenje.

5:2 ponovo Srbija ima tri gola prednosti. Ubović je bio strelac sa pozicije centra.

5:3 Vlahopolus koristi napad Grčke sa igračem više.

Srbija je imala poslednji napad u prvoj četvrtini sa igračem više, ali Prlainović je pogodio stativu. Ostaje 5:3 za delfine posle prve četvrtine.

Druga četvrtina:

Skoro dva minuta se igra u drugoj deonici, još nema golova, ili ipak ima.

6:3 Milan Aleksić je precizan sa distance.

Po jedan napad sa igračem više neiskorišćen na obe strane. Gojko Pijetlović je sačuvao našu mrežu, a Mitrović promašio na drugoj strani. Filipovićev šut je izblokiran, ali se Gojko Pijetlović još jednom odličnom obranom pobrinuo da ne bude promene rezultata.

7:3 Prvi put Srbija ima četiri gola viška, strelac je Miloš Ćuk, sjajan udarac sa distance.

7:4 Šest i po minuta je trebalo Grcima da prvi put savladaju Gojka Pijetlovića u drugoj četvrtini.

Još jednom smo se odbranili sa igračem manje, ali ne valja što je Ranđelović već zaradio dva isključenja. Kraj druge četvrtine.

Treća četvrtina:

8:4 vodi Srbija, prvi gol u trećoj četvrtini postigao je Viktor Rašović.

8:5 kapiten Grčke Futulis je iskoristio peterac.

Ponovo period igre u kojem su odbrane, odnosno golmani Pijetlović i Flekas, bolji od napadača.

8:6 Prilaze Grci na minus 2. Pijetlović je zaustavio prvi pokušaj Grka, ali ne i drugi.

9:6 Ne dozvoljava Filipović neizvesnost. Njegov prvi gol danas.

9:7 Definitivno smo popustili u odbrani, Grci koriste igrača više u poslednjoj sekundi.

Sada smo imali i sreće. Prečka je sprečila novi gol Grka, ali ne valja što je Jakšić dobio treće isključenje i neće moći da igra do kraja utakmice.

10:7 Sava Ranđelović je strelac, sedam sekundi pre kraja treće četvrtine.

Završena je i treća četvrtina. Još osam minuta deli delfine od bronzane medalje.

Četvrta četvrtina:

11:7 Lakše se diše. Prvi napad u poslednjoj četvrtini završen je golom Andrije Prlainovića.

I Ranđelović je dobio treću ličnu grešku i završio utakmicu, ali smo odbranili napad Grka sa igračem više.

11:8 Ipak Grci prilaze na minus 3. Vlahopulos je iznenadio sve, pa i Gojka Pijetlovića.

Još tri minuta do kraja utakmice.

Ne ide nam u napadu, ali odbrana je sigurna. Minut i 30 sekundi pre kraja Savić je tražio tajm-aut.

Filipović je promašio, ali ni Grci ne koriste napad. To bi trebalo da bude to. Grci traže tajm-aut.

KRAJ – Srbija je pobedila sa 11:8 i osvojila bronzanu medalju. Delfini nisu odbranili svetski tron, ali je kontinuitet osvajanja medalja na velikim takmičenjima nastavljen.

Svetsko prvenstvo u Budimpešti je deseto uzastopno veliko takmičenje na kojem su vaterpolisti Srbije osvojili medalju.