Ništa od titule, Srbija opet stala pred finalom

Odbojka Srbija - Brazil

Srbija – Brazil 1:3 (25:20, 23:25, 14:25, 23:25)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se po prvi put domogne finala Grand prija, pošto je poražena u kineskom Nanđingu od selekcije Brazila 3:1.

Treći put su se Srbija i Brazil sastale u ovogodišnjem izdanju prestižnog takmičenja, do ovog meča bilo je 1:1 u pobedama, ali su Brazilke dobile ovaj najznačajniji, i maće priliku da sutra dođu do 12 titule. Našoj selekciji ostaje borba za treću bronzanu medalju, sa poraženim iz duela između Kine i Italije.

Srbija je odlično odigrala prvi set, mada su Brazilke prve stekle opipljiviju prednost 11:8. Naše su preokret napravile zahvaljujući odličnoj realizaciji napada, a fenomenalan set odigrala je Tijana Bošković, osvojivši polovinu poena naše reprezentacije.

Čini se da je pobednika odlučio drugi set. Imao je Brazil konstantnu prednost, koju je sačuvao do kraja, ali je Srbija, posebno u finišu, imala priliku da stigne i prestigne minimalnu razliku, ali to nije uspela, pre svega zbog odlične igre Tandare Kaišete, čijim je smečom i završen set 25:23. U ovom setu desila se i jedna zanimljiva situacija, pošto je naš selektor Zoran Terzić potrošio oba čelendža već na startu seta, i nije imao priliku da zatraži video ček na jednu očigledno dobro loptu, pa je to uradio glavni sudija Slovak Mokri, i ispostavilo se da je poen pripao Srbiji. Drufi set bio je izjednačen, a presudio je bolji blok Brazilki.

Potpuni pad u igri naše reprezentacije dogodio se u trećem setu. Prijem je bio katastrofalan, a Brazilke su se trudile da servisom gađaju nesigurnu Bjanku Bušu. Tijana Bošković se malo umorila, a Brankica MIhajlović je platila danak povredi skočnog zgloba, pa je njen učinak bio mnogo manji od očekivanog. Odlični servisi Roberte Racke odveli su Brazil na nedostižnu razliku, a Terzić je u finišu seta na teren umesto Mihajlovićeve poslao mladu Bojanu Milenković, a tehničara Bojanu Živković zamenila je Ana Antonijević.

Sa tom postavom počeli smo i četvrti set, uz još jednu promenu na mestu srednjeg blokera, gde je Veljkovićevu zamenila Stevanovićeva. Srbija je stabilizovala igru u ovom setu, mada je Brazil prvi stekao prednost od četiri poena. Dobrim servisima Ane Antonijević, naša selekcija prelazi u vođstvo od 22:20, i izgledalo je da će taj brejk odliučiti o finalisti. Tada je na servis liniju stala odlična Drusila, i sa nekoliko vezaanih poena preokrenula rezultat, pa je Brazil iskoristio prvu meč loptu, i izborio plasman u finale.

Tijana Bošković je osvojila čak 31 poen, Milena Rašić je dodala 13, a rovita Brankica MIhajlović 10. Kod Brazila Tandara Kaišeta je bila najbolja sa 23, dok je Drusila je imala 11.