Mladi vaterpolisti zaustavljeni u polufinalu Svetskog prvenstva

Klupa srpske reprezentacije

Mladi vaterpolisti Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale Svetskog prvenstva koje se održava u Beogradu. U polufinalu, izabranici selektora Vlade Vujasinovića poraženi su od Grčke sa 9:8 (3:3, 4:3, 2:1, 0:1).

Mladi srpski tim je od početka utakmice jurio minimalnu prednost protivnika. Grčka je u finišu druge četvrtine prvi put stekla dva gola prednosti, ali je golom Radojevića Srbija prišla na 7:6.

U trećoj deonici Grčka je ponovo stekla dva gola prednosti (9:7), a napad našeg tima je potpuno zakazao. Skoro 15 minuta Srbija nije uspela da zatrese mrežu protivnika, da bi to konačno učinio Velkić za 9:8, ali je do kraja utakmice ostalo nešto više od jednog minuta. Imali su mladi delfini i napad za izjednačenje, ali je udarac Radojevića izblokiran.

Grčka će u finalu Svetskog prvenstva igrati protiv Hrvatske, dok Srbiju očekuje meč za bronzanu medalju protiv Mađarske.