Stradanje šampiona na startu, goropadni novajlija Hadersfild [VIDEO]

0
441
Detalj sa utakmice Čelsi -Barnli

Aktuelni šampion Engleske, londonski Čelsi, doživeo je težak udarac već na statu nove sezone, pošto je bodove sa Stamford Bridža odneo Barnli.

Još jedan meč iz prvog kola nove sezone o kome će se dugo pričati odigran je u Londonu. Barnli je posle prvih 45 minuta vodio sa čak 3:0, a domaćin je od 15. minuta igrao bez, ruku na srce, prestrogo isključenog Kejhila. U nastavku su šampioni krenuli na sve ili ništa, pa je novajlija Morata, posle samo deset minuta na terenu, smanjio na 1:3, ali je zatim nepotrebno dirao loptu, kada je bio u ofsajdu, iako bi ona završila u mreži, pa je gol poništen. U 80. minutu, zbog drugog žutog kartona, isključen je i Fabregas, ali i sa dvojicom manje na terenu ”plavci” su uspeli da postignu još jedan gol preko Davida Luiza, kome je asistirao Morata, ali do izjednačenja nisu mogli.

”Karamele” su golom povratnika Vejna Runija u nadoknadi prvog poluvremena savladali Stouk, dok je duel na jugu između Sautemptona i Svonsija završen bez golova, a za domaće je igrao i Dušan Tadić.

U Birmengemu je Vest Bromvič Albionu jedan gol bio dovoljan za pobedu nad ”trešnjicama” iz Bornmuta, a strelac je bio novi igrač, Egipćanin Ahmed Hegazi. Novi član elite Hadersfild dekalsirao je kao gost Kristal Palas, za koji je prvih 45 minuta igrao i naš Luka Milivojević. Junak trijumfa bio je najskuplje pojačanje ekipe u istoriji, Stiv Muni, koji je stigao iz Monpeljea, sa dva gola, dok je jednom strelac bio Vord.

Mančester Siti se dugo mučio protiv novajlije Brajtona, ali ipak nije dozvolio iznenađenje. “Građani” su tek u 70. minutu slomili otpor domaćina, kada je Aguero zatresao mrežu posle asistencije Davida Silve, a nepunih pet minuta kasnije Luis Dank je postigao autogol, za konačnih 0:2.

Čelsi – Barnli 2:3 (0:3)