KRAJ: Crvena zvezda – Partizan 0:0 [VIDEO]

večiti derbi

Treneri Crvene zvezde i Partizana, Vladan Milojević i Miroslav Đukić, saopštili su sastave za predstojeći 155. večiti derbi.

Milojević je odlučio da Partizan napadne sa dvojicom napadača, Boaćijem i Pešićem, koji će igrati umesto Nemanje Radonjića, a svoje prve minute u crveno-belom dresu zabeležiće i novo pojačanje, Nenad Krstičić.

Za Crvenu zvezdu će igrati Borjan, Stojković, Le Talek, Savić, Gobeljić, Donald, Krstičić, Kanga, Srnić, Pešić i Boaći.

Za Partizan će igrati istih 11 igrača koji je ostvario veliki trijumf u Mađarskoj – Stojković, Vulićević, Ostojić, Nemanja R. Miletić, Nemanja G. Miletić, Everton, Radin, Janković, Suma, Đurđević i Tavamba.

Utakmica će početi u 19 časova.

Utakmica je imala neprijatnu uvertiru kod Beogradskog sajma gde je došlo do bliskog kontakta navijača Crvene zvezde i Partizana.

1’ Počela je utakmica, prvi napad za Crvenu zvezdu

1’ Posle samo 50 sekundi žuti karton dobio je Everton, zbog neoprezne igre kada je pokušao da makazicama prebaci loptu preko glave, ali je zakačio jednog igrača večitog rivala

4’ Sjajan dribling Sume, koji je proturio loptu kroz noge Vujadinu Saviću, a ovaj ga je zahvatio rukama u predelu vrata i napravio faul. U rukometu bilo bi sigurno isključenje na dva minuta, ovde je Savić dobro prošao i pored pritiska fudbalera Partizana. Nakon slobodnog udarca sa leve strane nije se desilo ništa značajnije

9’ Prva opasnija situacija u kaznenom prostoru Partizana, lopta je došla do Boaćija, usledilo je nešto između šuta i centaršuta, a na drugoj stativi kratak je bio Pešić

11’ Velika prilika za Crvenu zvezdu, prvo je Pešić bio u sjajnoj prilici, ali je loptu loše zahvatio glavom, lopta je došla do Boaćija, malo iskosa sa desne strane, ai je Stojković skratio ugao

14’ Tražili su igrači Partizana penal, u kaznenom prostoru je došlo do kontakta između Tavambe i Donalda, ali se sudija Grujić nije oglasio. U nastavku akcije dosuđen je slobodan udarac za crno-bele, šutirao je Janković, preko gola

20’ Kontra Partizana nalik onima iz Felčuta, ali je Suma u odsudnom trenutku uputio nešto lošiji pas za Tavambu i prilika je propala

22’ Još jedna (ne)sporna situacija pred golom Crvene zvezde, Janković je pao u duelu sa Le Talekom, a sudija Grujić je vezisti Partizana pokazao žuti karton zbog simuliranja

27’ Odličan prodor Pešića koji je počeo na sredini Partizanove polovine, lopta je nakon odbitaka od nogu igrača crno-belih ostajala u njegovom posedu, a na kraju je Ostojić intervenisao i izbacio loptu u korner kada je Pešić već želeo da zakorači u kazneni prostor

31’ Udarac Sume sa oko 25 metara, lopta je završila koji metar pored desne stative Borjanovog gola

34’ Crvena zvezda je bila blizu vođstva, Krstičić je “navukao” trojicu igrača na sebe, dodao loptu do Pešića koji je već savladao Stojkovića, ali se lopta odbila od prečke u gol aut

36’ Fenomenalna kontra crveno-belih, lopta je u nekoliko poteza stigla do Boaćija, koji se spremao da šutira, ali je u kritičnom trenutku lopta odskočila od neravnog terena i upropastila šansu domaćina

38’ Opasan napad Partizana koji je završio Miletić, ali je šutirao u bekovskom stilu

39’ Bez dileme najveća prilika za Zvezdu, Srnić je bio sam ispred Stojkovića po sredini gola, ali je reprezentativni golman Partizana reagovao poput pantera i odbranio

43’ Još jedan napad Crvene zvezde koji je mogao da bude opasniji, Stojković je uposlio Srnića, ovaj pokušao da pronađe Boaćija, ali je loptu pre njega dograbio golman Stojković

Kraj prvog poluvremena Nema golova, ali derbi nije dosadan, Crvena zvezda je bila bliža golu, Pešić je pogodio prečku, a pokušaj Srnića fantastično je zaustavio Stojković. Sa druge strane Partizan je dva puta tražio penal, ali je sudija Danilo Grujić pokazao da se igra nastavi

46’ Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena

49’ Drugo poluvreme, kao i prvo, počelo je žutim kartonom za igrače Partizana, ovoga puta za Radina zbog oštrijeg starta nad Krstičićem

54’ Možda i najmirniji period utakmice, igra se između dva šesnaesterca

58’ Duži prekid jer se ukazivala pomoć Jankoviću koji je ostao da leži na polovini Crvene zvezde

63’ Prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu, Krstičić je pronašao Srnića na desnoj strani, ovaj je iz prve spustio loptu glavom do Kange koji je šutirao pored desne stative

66’ Prva izmena na utakmici, Aleksandra Pešića zamenio je Nemanja Radonjić

67’ Reagovao je Miroslav Đukić, umesto Sume na terenu je Saša Ilić

69’ Slobodan udarac za Partizan izveo je Đurđević, uhvatio je Borjana na krivoj nozi, ali je lopta preletela prečku

71’ Žuti kartoni za Gobeljića i Đurđevića koji su bili u verbalnom duelu

75’ Nova izmena u Partizanu, umesto Jankovića na terenu je Petar Đuričković

77’ Umesto Nenada Krstičića u igru je ušao Nenad Milijaš

79’ Kanga je oprobao šut iz daljine, ali daleko ispod njegovog renomea

82’ Slobodan udarac za Crvenu zvezdu sa dvadesetak metara, kod lopte su bili Donald i Milijaš, šutirao je Holanđanin, ali je pogodio živi zid

87’ Nakon prekida zbog bakljade na južnoj tribini poptuno je opao tempo utakmice

90’ Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi, Luka Adžić je na terenu umesto Slavoljuba Srnića

Kraj utakmice Znatno lošije drugo poluvreme, verovatno je umor posle evropskih iskušenja stigao i jedne i druge. Sudeći po šansama u prvom poluvremenu bodom može da bude zadovoljniji Partizan