KRAJ: Jang Bojs – Partizan 1:1 [VIDEO]

fudbaleri partizana

Fudbaleri Partizana protiv Jang Bojsa započinju nastup u Ligi Evrope ove sezone.

Trener Miroslav Đukić najavio je da će crno-beli pokušati da nametnu svoj ritam u Bernu kako bi se u Beograd vratili sa tri boda.

Međutim posao neće biti nimalo lak, pošto je šampion Švajcarske trenutni lider šampionata ove zemlje, koji je doduše ove sezone poražen dva puta pred svojim navijačima – u šampionatu od Tuna 4:0 i u kvalifikacijama za Ligu šampiona od CSKA 1:0.

Taj rezultat pokušaće da ponovi sledećih jedanaest igrača Partizana koji će od prvog minuta istrčati na teren – Stojković, Nemanja G. Miletić, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Vulićević, Jevtović, Everton, Janković, Tošić, Tavamba i Ožegović.

Trener domaćih, Adolf Adi Hiter, odlučio se za sledeću startnu postavu: Von Balmos, Lotomba, Nuhu, von Bergen, Mbabu, Sulejmani, Sou, Sanogo, Fasnaht, Asale i Nsame.

Utakmica počinje u 19 časova.

1’ počela je utakmica u Bernu, napadom Jang Bojsa po levoj strani, ali je nakon centaršuta Nsamea lopta pogodila mrežu sa spoljne strane

2’ Prvi korner za Partizan, ali nakon akcije Tošića i Ožegovića nije bilo opasnosti za gol domaćih

6’ Napad Jang Bojsa, u poslednjem trenutku ispred Nsamea intervenisao je Miletić

8’ Odlična kontra Partizana koju je povukao Nemanja R. Miletić, odlično je pronašao Jankovića, ovaj ostavio loptu Tavambi koji je šutirao visoko preko gola iako je na desnoj strani imao Tošića u mnogo boljoj poziciji

9’ Prva šansa za Jang Bojs, Nsame je ušao u kazneni prostor po desnoj strani i šutirao pravo u Stojkovića. Treba napomenuti da igrači švajcarskog kluba nisu izbacili loptu iako je Jevtović ležao na travi

11’ GOOOOLLLLLLLLLL Jang Bojs – Partizan 0:1

Gol za Partizan postigao je Marko Janković, koji se odlično oslobodio svog čuvara i savladao golmana domaćih, a prethodno mu je asistirao Tošić

14’ GOOOOLLLLLLLLLLLL Jang Bojs – Partizan 1:1

Još se nisu stišala uzbuđenja nakon vođstva crno-belih, a Fasnaht je izjednačio. Ispala je odbrana Partizana, lopta je stigla do Sulejmanija koji je pokušao da pronađe Nsamea, intervenisali su igrači Partizana, ali su odbili loptu do Fasnahta kome nije bilo teško da iz blizine po sredini gola pošalje loptu u mrežu

Vladimir Stojković je savladan nakon 464 minuta računajući mečeve u svim takmičenjima u kojima je nastupio od povratka u Partizan

21’ Slobodan udarac izveo je Janković, ubacio loptu na drugu stativu, najviši u skoku bio je Ostojić, koji je zahvatio loptu glavom, međutim nije došla do njegovih saigrača

23’ Faul Evertona nad Sulejmanijem, poslednji pred žuti karton kako je pokazao rumunski sudija Kovač

24’ Velika prilika za Jang Bojs i fantastična intervencija Stojkovića koji je ušao u šut Asaleu, a nakon toga odbrana crno-belih izbacila je loptu u korner

28’ Nižu se napadi švajcarskog šampiona, još jedna odlična intervencija Stojkovića i Ostojića

33’ Tošić je ubacio loptu u kazneni prostor iz slobodnog udarca, pronašao Nemanju G. Miletića na drugoj stativi, ali nije bilo opasnosti za gol Jang Bojsa

36’ Nova šansa za Jang Bojs, Asale je pokušao, ali je njegov udarac ublažio Miletić i Stojković je uhvatio loptu

41’ Umalo autogol Marka Jevtovića, ali je Stojković još jednom fantastično intervenisao. Vrlo težak “udarac” za branjenje

kraj prvog poluvremena Partizan je uspeo da zaustavi sve napade domaćina, osim jednog, zahvaljujući sjajnom golmanu Stojkoviću. Sa druge strane nisu bili previše opasni crno-beli, ali ih je prilično iritirao sudija Ištvan Kovač koji nije dosudio nekoliko očiglednih prekršaja za Partizan, najmanje jedan u zoni šuta

46’ Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena

47’ Dobar napad Partizana, centrirao je Nemanja R. Miletić, lopta je prošla kroz peterac, ali na drugoj strani nije bilo nikog od igrača srpskog šampiona

51’ Žuti karton za Ožegovića zbog simuliranja

52’ Odličan udarac Nsamea, Stojković izbacio loptu u korner

56’ Novi žuti karton za igrače Partizana, ponovo zbog simuliranja. Dobio ga je Tošić, a iako su svi igrači crno-belih tražili penal, sudija Kovač se odlučio za žuti karton

63’ Slobodan udarac za Partizan uz levu aut liniju, lopta se posle intervencije golmana odbila do Evertona koji je šutirao pored desne stative

64’ Izmena u Partizanu, umesto Ožegovića na terenu je Teofilus Solomon

65’ Šansa za Partizan posle kornera Tošića sa leve strane, lopta je preskočila Solomona koji je možda bio i povučen, na nju je natrčao Jevtović i poslao je preko gola

70’ Vladimir Stojković je još jednom spasao Partizan. Izbegli su domaći ofsajd zamku, lopta je stigla do Fasnahta koji je šutirao sa istog mesta sa kojeg je postigao gol, ali je Stojković fantastično odbranio. U nastavku akcije šutirao je Sou, a reprezentativni golman Srbije izbacio loptu u korner

77’ Miroslav Vulićević je odlično zaustavio napad Jang Bojsa, a spiker na stadionu objavio je zvaničnu informaciju da utakmici prisustvuje 13004 navijača

80’ Ngamaleu je šutirao glavom iz dobre pozicije, ali pored gola

81’ Odlična prilika za Partizan, Janković za Tošića koji je pronašao Tavambu, ali je Kamerunac šutirao preko gola

85’ Pokušao je Sou sa ivice šesnaesterca, ponovo je Stojković izašao kao pobednik

87’ Velika prilika za Solomona koji se između dvojice igrača izborio za poziciju i šut, ali pravo u golmana domaćih

88’ Iz igre je izašao Zoran Tošić, na terenu je Danilo Pantić

90’ Solomon je bio u dobroj situaciji da učini nešto više pred golom Jang Bojsa, ali se spetljao i lopta je završila u gol autu

Završen je meč u Bernu, domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, Partizan daleko bolji u nastavku pa je remi po meri oba rivala. U drugoj utakmici u grupi Dinamo je u Kijevu posle preokreta savladao Skenderbeu 3:1