KRAJ: Srbija – Rusija 87:79

košarkaši srbije

Košarkaši Srbije odigraće večeras pretposlednju utakmicu na ovogodišnjem Eurobasketu.

Da li će poslednji meč u nedelju biti duel za zlato ili bronzu saznaćemo nakon duela sa Rusijom, jedinom reprezentacijom koja je “orlovima” nanela poraz na Evropskom prvenstvu u Turskoj.

Aleksandar Đorđević će na raspolaganju imati sve igrače koji je poveo na Eurobasket sa izuzetkom Branka Lazića, dok je sa druge strane znak pitanja pored imena Dmitrija Kulagina.

Kulagin se povredio u četvrtoj četvrtini utakmice sa Grčkom, ali je prema uveravanjima ruskih medija odradio današnji trening i biće na raspolaganju selektoru Bazareviču.

Utakmica u dvorani “Sinan Erden” u Istanbulu počeće u 20.30 časova.

Vladimir Lučić je u ekipi uprkos povredi lakta koju je doživeo u utakmici sa Italijom. Lučiću je lakat bandažiran i neće biti problema oko njegovog nastupa protiv Rusije.

vladimir lučić

3. minut Dobar početak Srbije koja je povela 5:0, ali su se Rusi vratili poenima Voronceviča i Mozgova

4. minut Posle zakucavanja Mozgova Rusija je povela, ali je Srbija ponovo vratila prednost trojkom Bogdanovića

7. minut Srbija odlično koristi Bobana Marjanovića, koji je u kratkom roku iznudio dva faula Ivleva, sa druge strane odlična odbrana na Švedu koji je postigao samo dva poena

Šved postiže prvu trojku za smanjenje rezultata na 16:13

8. minut Sjajna akcija Marjanovića koji je asistirao Lučiću za 18:15

Sa druge strane poentirao je Hvostov

9. minut Trojka Vladimira Lučića, Srbija vodi 21:18, ali je Voroncevič takođe bio precizan van linije 6.75

Završena je prva četvrtina vođstvom Srbije 25:20 košem Micića u poslednjoj sekundi. U prvih 10 minuta Bogdanović je postigao 7, a Lučić 5 poena, dok su kod Rusa Šved i Voroncevič ubacili po 7

12. minut Druga četvrtina počela je košem Marjanovića i trojkom Hvostova, Srbija vodi 27:23

13. minut Šved je realizovao sva tri slobodna bacanja, uzvratio je Bogdanović – 30:26

Koš Marjanovića za mini seriju 4:0, Srbija je povela 32:26, a Bazarevič zatražio tajm-aut

14. minut nastavlja se serija “orlova”, poeni Bogdanovića za 34:26

Sjajan koš Jovića koji je pogodio u padu, Srbija prvi put ima dvocifrenu prednost

15. minut Kakav blic krig Srbije, prvo poeni Marjanovića, a onda ukradena lopta Bogdanovića i lagani poeni – 40:26, serija Srbije 12:0, Bazarevič ponovo prinuđen da zatraži tajm-aut

16. minut Ne prekida se serija, Mačvan je poentirao nakon promašene trojke Hvostova

Seriju Srbije od 14:0 prekinuo je Hvostov trojkom, selektor Đorđević je odmah zatražio tajm-aut

17. minut Nakon tajm-auta poentirao je Mačvan za 44:29

Posle dužeg vremena poentirao je Šved, ali je na drugoj strani ponovo bio precizan Marjanović

19. minut Marjanović je digao dvoranu na noge fantastičnom asistencijom za Lučića koji je poentirao ispod koša…na drugoj strani ponovo je pogodio Šved

Završeno je prvo poluvreme, Srbija vodi 48:34. Marjanović i Bogdanović su postigli po 13 poena, Lučić ih prati sa 7, dok je Jović dodao 6.

Kod Rusa Šved je ubacio 14, Hvostov 8, a Voroncevič 7 poena.

Srbija ima 7 skokova više od Rusije i fantastičan procenat šuta za dva poena od 67 odsto.

21. minut prve poene u drugom poluvremenu postigao je Voroncevič, njegova druga trojka

22. minut evo i prve trojke za Srbiju u nastavku, Bogdanović

23. minut dva koša centara, najpre Mozgova pa Kuzmića

24. minut sjajna akcija Mačvana i Lučića koji je vratio 16 poena prednosti (55:39)

Bogdanović je faulirao Šveda u pokušaju za tri poena, najbolji ruski košarkaš je realizovao dva za 55:41

25. minut alej-up Jovića za Lučića, Srbija vodi 57:41, ali je uzvratio Šved novom trojkom

26. minut trojku je pogodio i Fridzon, Rusija je smanjila na 57:47

27. minut Mozgov je nastavio seriju Rusije, posle dužeg vremena razlika nije dvocifrena, 57:49

Prinuđen je Aleksandar Đorđević da zatraži tajm-aut, jer je novu trojku pogodio Voroncevič, serija Rusije 11:0

28. minut konačno je prekinuta serija Rusije, učinio je to Milosavljević koji je ubacio trojku

Važan detalj – treća lična greška Mozgova, to je odmah iskoristio Marjanović – 62:52

29. minut prodor Jovića i polaganje, serija Srbije 7:0 nakon tajm-auta Đorđevića, a Srbija vodi 64:52…sada je tajm-aut zatražio Bazarevič

Nakon tajm-auta trojka Šveda za 64:55

Veliki problem za Srbiju, povredio se Stefan Jović koji je hramljući napustio igru i kako sada deluje nije izvesno da će moći da se vrati u igru

stefan jović povreda

30. minut konačno je promašio i Šved, a Rusi su napravili faul u napadu, Bogdanović će imati dva slobodna bacanja

Pogodio je oba, a na drugoj strani zakucao je Kurbanov na asistenciju Šveda

Završena je treća četvrtina, Srbija vodi 66:57.

31. minut Odlučujuća četvrtina počela je poenima Šveda sa linije slobodnih bacanja, Rusija je smanjila na 66:59

32. minut Novi poeni za Rusiju, koji su serijom od 4:0 otvorili četvrtu četvrtinu, ali trojku je pogodio Gudurić, 69:61

33. minut greška Gudurića koji je loše izveo aut i potom napravio nesportski faul

Hvostov je pogodio oba slobodna bacanja, a potom je napad završio i Zubkov

Seriju je prekinuo Bogdanović, 71:65

34. minut bravo za Bobana Marjanovića, koš iz veoma teške pozicije, Srbija vodi 73:65

Na drugoj strani faul Zubkova u napadu iznudio je Lučić

35. minut tri sjajne stvari u jednom napadu Srbije, Mačvan će imati dva slobodna bacanja, Rusija je iskoristila bonus, a Mozgov je dobio četvrtu ličnu grešku

Mačvan je pogodio oba bacanja, Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost, ali je Šved ubacio još jednu trojku

36. minut Ukradena lopta Zubkova, koji je poentirao u kontri, u nastavku faul u napadu Marjanovića

Neverovatni Šved vraća Ruse potpuno u meč, njegova nova trojka i tajm-aut Alekandra Đorđevića

37. minut Uzvratio je trojkom Vasa Micić

38. minut tri napada u nizu srpske reprezentacije završena su tako što su sudije svirale faul u napadu

40. minut Srbija vodi 83:76, dva slobodna bacanja imaće Vladimir Lučić…Promašio je oba, a Šved postigao novu trojku

Milosavljević precizan sa linije penala, Srbija je u finalu!!!!!