Zvezda ne odustaje od Lige šampiona: Do remija sa Sabadeljom u poslednjoj sekundi

Vaterpolisti Crvene zvezde

U prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu šampiona vaterpolisti Crvene zvezde i Sabedlja su igrali nerešeno – 6:6 (0:0, 0:2, 2:2, 4:2).

Crveno-beli su sačuvali nadu da mogu do elitnog takmičenja, iako se revanš utakmica igra u Španiji, za četiri dana.

Sabadelju je pripala prva polovina utakmice, a činilo se da Zvezda ne može da izbegne poraz kada su gosti sredinom treće četvrtine poveli sa 3:0. Izabranici Dejana Savića se nisu predavali, uspeli da do kraja treće deonice da priđu na dva gola zaostatka, a zatim u poslednjoj deonici i da naprave preokret.

Golovima Asanovića, Tanaskovića i Njegovana, Zvezda je povela sa 5:4, tri minuta pre kraja, ali iskusni Španci su još jednom uzvratili. Kabanjaz i Lopez su preokrenuli na 6:5 za Sabadelj, ostalo je pedesetak sekundi do kraja.

Imao je Sabadelj i poslednji napad, koji je traljavo organizovao i omogućio Asanoviću da iz kontranapada, uz zvuk sirene postigne gol za konačnih 6:6.

Asanović i Tanasković sa postigli po dva gola za crveno-bele, a po jednom su se u strelce upisali Njegovan i Stojanović. U Sabadelju su sa po dva gola najefikasniji bili Kabanjas i Bustos.