Zvezda ostala bez Lige šampiona

Vaterpolo

Vaterpolisti Crvene zvezde neće igrati u Ligi šampiona, pošto su u revanš utakmici baraža poražen i Španiji od Sabadelja sa 11:8 (2:2, 3:2, 4:1, 2:3).

Prva utakmica u Beogradu završena je rezultatom 6:6.

Crveno-beli su se na gostovanju u Španiji dobro držali do finiša druge četvrtine. Gol koji je Fenoj postigao četiri sekunde pre kraja druge deonice i doveo Sabadelj u vođstvo od 5:4, kao da je bio znak da će Zvezda u nastavku potonuti.

Sabadelj je u trećoj deonici stigao do četiri gola prednosti (9:5) i već tada rešio pitanje pobednika.

U ekipi Dejana Savića najefikasniji su bili Stojanović i Tanasković sa po dva gola, dok je Sabadelj do pobede predvodio Lopez sa tri pogotka.

Crvena zvezda nije uspela da se plasira u Ligu šampiona, ali je nastaviti takmičenje u Evrokupu.