patrik miler na utakmici partizan - igokea

Partizan – Igokea 117:104 (19:23, 31:27, 30:21, 37:33)

Košarkaši Partizana ostvarili su treću uzastopnu pobedu u ABA ligi i to na kakav način.

Igokea je crno-belima ubacila više od 100 poena u dvorani “Aleksandar Nikolić”, ali je Partizan postigao čak 117 i uspeo da pobedi, ali verujemo da će treneri Miroslav Nikolić i Dragan Bajić što pre želeti da zaborave ovaj meč.

Partizan je solidno otvorio utakmicu, vodio prvih osam minuta, ali je fenomenalni Dorel Rajt bio nerešiva enigma za igrače kluba iz Humske.

detalj sa utakmice partizan igokea

Njegovom dalekometnom paljbom gosti su uspeli da povedu 17:16, a nakon prvih deset minuta bilo je 23:19 za Igokeu. Gosti nisu ispuštali prednost prvih osam minuta druge četvrtine, u jednom trenutku bilo je +9 (40:31), ali je Novica Veličković uneo malo živosti i energije u napad Partizana koji je uspeo da priđe na 44:43 dva i po minuta do poluvremena.

Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom, 50:50, pošto je Vanja Marinković pogodio trojku 12 sekundi pre kraja. Najdžel Vilijams-Gos je nastavio sa odličnom igrom i u
nastavku, ali Partizan nije mogao da poveže dve dobre odbrane, sve do rezultata 68:63 za Igokeu četiri i po minuta pre kraja treće četvrtine.

marko čakarević na utakmici partizan - igokea 117:104

Od tog trenutka Vilijams-Gos i Patrik Miler pokrenuli su seriju Partizana od 17:0, koju je prekinuo Rajt trojkom u poslednjem minutu, a u poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom
80:71 za domaći tim.

U tim trenucima bilo je jasno da će oba tima preći granicu od 100 postignutih poena, crno-beli su poentirali kad god su hteli, ali nisu previše marili za odbranu što je dovodilo do ludila Miroslava Nikolića.

novica veličković na utakmici partizan - igokea 117:104

Na kraju je Igokea uspela da priđe na 110:104, čak je Ljubičić oduzeo loptu Vilijamsu-Gosu tridesetak sekundi pre kraja, ali je promašio zicer. Partizan je od tog trenutka ubacio još sedam poena, Marinković je najpre pogodio trojku, zatim i dvojku, da bi Miler uz zvuk sirene položio loptu u koš na oduševljenje malobrojnih navijača na tribinama.

Partizan je iz igre šutirao čak 57 odsto, a Igokea koja je izgubila meč 51 odsto. Vilijams-Gos je bio najefikasniji u Partizanu sa 30 poena (10/13 za dva, 2/2 za tri poena), Patrik Miler je ubacio 23 (7/8 šut za dva poena), Đoko Šalić 16 (5/6 za dva), Mihajlo Andrić je dodao 15 (pet trojki), a Vanja Marinković 14 poena.

Kod gostiju neverovatni Rajt je postigao 34, a po 13 su dodali Radivojević, Ponjavić i Ljubičić.