Juventus sa 10 igrača deklasirao Udineze, silan i Lacio [VIDEO]

Ćiro Imobile penal Lacio

U preostale dve utakmice devetog kola Serije A favoriti su ostvarili ubedljive pobede.

Juventus je deklasirao Udineze u gostima. Domaći su poveli golom Stipea Perice u osmom minutu, ali je već šest minuta kasnije na semaforu bilo 1:1, zahvaljujući autogolu Samira. Juventus je poveo već u 20. minutu preko Samija Kedire i to je bio rezultat prvog dela. Udineze je poravnao rezultat u drugom minutu drugog dela preko Danila, ali je radost zebri kratko trajala. Pet minuta kasnije u listu strelaca se upisao Danijele Rugani, a Sami Kedira je drugin golom u 59. minutu pogurao Staru Damu ka trijumfu. Kedira je postigao prvi het-trik u 87. minutu, da bi Miralem Pjanić u samom finišu postavio konačnih 6:2 za šampiona Italije. Interesantno je da je Juventus od 26. minuta igrao sa igračem manje zbog crvenog kartona Marija Mandžukića.

Lacio se pridružio Juventusu na deobi trećeg mesta sigurnom pobedom protiv Kaljarija na Olimpiku. Ćiro Imobile doveo je nebesko-plave u vođstvo u sedmom minutu sa bele tačke. Isti igrač je udvostručio prednost rimskog kluba u 41. minutu, da bi Bastos na početku drugog dela postavio konačnih 3:0. Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za Lacio.

Juventus i Lacio imaju po 22 boda. Prvi je Napoli sa 25, a drugi Inter sa 23 boda.

Udinese – Juventus match highlights от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.