Preokret u Kelnu po Zvezdinoj želji, novi poraz Vardara, Lacio pred fajront

fudbaleri kelna ostvarili prvu pobedu u Ligi Evrope

Utakmicama u preostalih šest grupa stavljena je tačka na četvrto kolo Lige Evrope. Najuzbudljivije je bilo u Kelnu, gde su domaći “jarčevi”, posle dvostrukog preokreta, ubedljivo porazili Beloruse.

Zvezda je neporažena napustila London i stadion Emirejts, a na ruku joj je išao i rezultat iz Kelna, gde je domaćin došao do prvih bodova pobedom nad beloruskim BATE Borisovom od čak 5:2. Utakmica je bila puna preokreta, domaći su poveli, ali su gosti do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist.

Međutim, u nastavku je Keln bio furiozan i čak četiri puta je savladao golmana Batea Šerbickog, a poslednji gol u 90. minutu postigao je naš Miloš Jojić. Prvi gol za Beloruse postigao je Nemanja Milunović, a dvostruki strelac za Keln bio je Japanac Osako. Keln se pobedom vratio u igru za prolaz dalje, pošto je Arsenal bodom protiv Zvezde osigurao nastavak takmičenja.

Rumunski FCSB je u nokaut fazi, a za to mu je bio dovoljan remi protiv Hapoela u Bukureštu. Nekadašnjem prvaku Evrope, najverovatnije će se pridružiti češki Plzenj, koji je bio ubedljiv protiv Lugana.

Iznenađenja su se dogodila u grupi I, gde je Marsej poražen u Portugalu od Gimaraeša golom Hurtada u 80. minutu, a Salcburg nije uspeo da pobedi tursku Konju, pa se u ovoj grupi još ništa ne zna.

Najizjednačenije je, čini se, u grupi J, gde vodi švedski Ostersund, iako je poražen u Baskiji od Atletika. Susret u Bilbaou rešio je Aduriz golom u 70. minutu. Herta je pobedila ukrajinsku Zorju, i sačuvala šanse da se nađe u nokaut fazi.

Lacio je sačuvao maksimalan učinak, i siguran je putnik među 32 najbolje ekipe. Nica je u Rimu pala u sudijskoj nadoknadi, a nesrećni strelac autogola bio je Le Marsand. Sergej Milinković-Savić , o kome se mnogo priča poslednjih dana, u igru je ušao u 60. minutu, dok Basta nije bio u sastavu itaijanske ekipe. Belgijski Varegem pobedio je u Holandiji i imaće priliku da se u preostala dva kola domogne druge pozicije.

Sosijedad je ponovo savladao Skopljance, ali ne onako ubedljivo kao u Makedoniji, dok je utakmica u Trondhajmu završena remijem. Rozenborg je vodio, ali je ruski tim, za koji nije igrao Branislav Ivanović, uspeo da izjednači u preko Kokorina u 93. minutu. Gol za domaće, za koje je od 70. minuta igrao srpski internacionalac Jevtović, postigao je Bendtner sa bele tačke.