Zvezda zelena za Evropu, Verona na korak od polufinala Evrokupa

Dejan Savić i vaterpolisti Crvene zvezde

Vaterpolisti Crvene zvezde su doživeli ubedljiv poraz pred svojim navijačima u prvoj utakmici četvrtfinala LEN Evrokupa. Verona je u Beogradu savladala crveno-bele sa 10:5 (1:0, 3:3, 2:2, 4:0).

Gosti iz Italije su bili u vođstvu tokom cele utakmice, a Zvezda je samo u trećoj četvrtini nagovestila da može do povoljnijeg ishoda od poraza. Izabranici Dejana Savića su u tom periodu nadoknadili dva gola zaostatka i izjednačili na 5:5. Pri tom rezultatu crveno-beli su imali dva napada da pređu u vođstvo, ali kada ih nisu iskoristili usledila je kazna.

Filjoli je u poslednjoj sekundi treće četvrtine ponovo doveo Veronu u vođstvu, da bi na početku poslednje deonice usledila tri brza gola gostiju, za nedostižnih 9:5.

Luongo je sa tri gola bio najefikasniji kod pobednika, a po dva puta u strelce su se upisali Antonio Petković i Pijetro Filjoli. Golove za Crvenu zvezdu postigli su Tankosić, Njegovan, Toholj, Tanasković i Stojanović.

Revanš utakmica četvrtfinala Evrokupa između Verone i Crvene zvezde igra se 9. decembra u Italiji.