Ljajić i Mitrović za pobedu u Kini, Krstajić nadmudrio Lipija [VIDEO]

Aleksandar Mitrović

Kina – Srbija 0:2 (0:1)
Ljajić 20’, Mitrović 69’

Fudbalska reprezentacija Srbije je u prvoj, od dve prijateljske utakmice na Dalekom istoku, pobedila Kinu sa 2:0. Tim koji je na teren u Gvangžuu izveo Mladen Krstajić, savladao je domaćina golovima Adema Ljajića i Aleksandra Mitrovića.

Kina: Džun Ling, Ženg, Šaoting, Šuepeng (Fu Huan), Lingpeng, Juhao (Žao Ksuri), Džunmin (Vu Ksi), Hongbo (Šenčao), Lei, Lin (Dabao) , Hančao (Ksjao Ži).

Srbija: Stojković (Rajković od 46’), Rukavina, Ivanović (Veljković od 74’), Tošić, Obradović, Gudelj, Milinković-Savić, Tadić (Gaćinović od 85’), Ljajić (Krstičić od 83’), Kostić (Živković od 60’), Mitrović (Prijović od 85’).

U zanimljivoj prijateljskoj utakmici Mladen Krstajić je imao priliku da ostvari trijumf protiv velikog trenerskog imena kakvo je Marčelo Lipi, selektor Kine.

Privremeni naslednik Slavoljuba Muslina na klupi “orlova” izveo je tim u kom je starter bio mnogo pominjani Sergej Milinković-Savić, ali su glavnu reč ipak vodili Filip Kostić, Adem Ljajić i Aleksandar Mitrović.

U prvom poluvremenu naša reprezentacija je bila bolji rival, a prvu priliku propustio je Tadić, u 10. minutu, kada je iz dobre pozicije šutirao pored gola. Pokušavali su u nastavku Ljajić i Milinković-Savić udarcima iz daljine, pravo u kineskog golmana, ali je u 20. minutu Srbija povela.

Kostić je prošao po levoj strani, idealno centrirao, a Tadić dva puta šutirao i oba puta bio izblokiran. Lopta je na kraju došla do Ljajića, koji ju je smestio u mrežu.

Do kraja prvog dela utakmice po jednu priliku propustili su Tadić i Mitrović, a i drugo poluvreme počelo je šansom centarfora Srbije. Dobro je šutirao Mitrović u 48. minutu, ali je kineski golman Džun Ling još jednom bio na visini zadatka.

Usledio je period igre u kome je Kina diktirala tempo i propuštala prilike. Rajković, koji je na golu zamenio Stojkovića, nekoliko puta je bio na iskušenjima, ali je par puta odlično intervenisao, a nekoliko puta kineski fudbaleri su šutirali pravo u njega.

Rasplet je nagovestio Aleksandar Mitrović, kada jeu 61. minutu dobro šutirao posle kornera, ali je i ovaj njegov pokušaj golman Kine zaustavio. Osam minuta kasnije, Mitrović se konačno upisao u strelce. Andrija Živković je uputio idealan centaršut sa leve strane, a Mitrović glavom sa pet metara zatresao mrežu za konačnih 2:0.

Reprezentacija Srbije za četiri dana ima novu proveru, protiv Južne Koreje.