“Orlići” ne staju na putu ka EP, pala i Austrija [VIDEO]

Nlada reprezentacija Srbije u Austriji

Austrija U21 – Srbija U21 1:3(0:1)
Lajner 80’ – Lutovac 30’, Jović 87'(p), Ilić 90’

Mlada reprezentacija Srbije zabeležila je i četvrtu pobedu, u isto toliko odigranih utakmica, u grupi 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2019. godine odigrati u Italiji i San Marinu.

Austrija U21: Šlager – Gluhaković, Marešić, Veber, Frajdl – Ljubičić, Lovrić(od 46’ Jakupović) – Horvat, Lajmer, Honsak(od 78’ Baumgartner) – Kvasina(od 64’ Kalajdžić)

Srbija U21: Radunović – Gajić, Jovanović, Milenković, Bogosavac – Lukić, Mašović – Pantić(od 60’ Ilić), Lutovac(od 89’ Stevanović), Mićin(od 65’ Adžić), Jović.

Srbija je u duel sa vršnjacima iz Austrije ušla posle tri pobede u kvalifikacionoj grupi, protiv Gibraltara i Rusije na domaćem, i protiv Makedonije na gostujućem terenu. Selektor Goran Đorović nije mogao da računa na Andriju Živkovića, Marka Grujića i Nemanju Radonjića koji su prekomandovani u A selekciju, ali ni tim koji predvodi selektor Verner Gregorič, nije bio kompletan.

Ništa se posebno nije dešavalo u prvih pet minuta, a onda je domaćin imao prvi pokušaj kada je preko gola šutirao Honsak. Naš mladi tim nije bio preterano konkretan u napadu, a jedina dva pokušaja usledila su posle prodora Mićina na levoj, odnosno gajića na desnoj strani, međutim, opasnosti po Šlagera nije bilo.

Lepu akciju, u kojoj su izmenjali dosta pasova, naši su odigrali u 18. minutu, Bogosavac je proigrao Mićina, a ovaj potražio Jovića, do koga lopta nije stigla, jer je intervenisao Veber. Austrijski napadač Lovrić odlučio se iznenada na udarac sa više od 30 metara, lopta je imala čudnu putanju, ali je ipak završila pored stative našeg gola. Opasni Honsak nas je zabrinuo u 27. minutu kada je prevario Bogosavca i iz okreta šutirao ka golu Radunovića, koji nije imao potrebe da interveniše, jer je lopta za nekoliko desetina santimetara otišla pored stative.

Posle pola sata igre ”orlići” su poveli. Fudbaler Čukaričkog Petar Mićin je šutirao, Šlager odbio loptu, ali je najprisebniji bio Lutovac i u svom prvom nastupu za mladu reprezentaciju, postigao svoj prvi gol.

U preostalih četvrt časa u prvom delu Austrijanci su preuzeli inicijativu, nekoliko puta ubacili loptu u naš kazneni prostor, međutim, naša odbrana uvek je uspevala da otkloni potencijalnu opasnost po Radunovića.

Lepu šansu propustili smo na početku drugog poluvremena, Gajić je odlično prošao po desnoj strani i centrirao, ali je Austrijance spasio Veber koji je loptu poslao u korner. Posle prekršaja nad Jovićem i žutog kartona za Vebera, iz slobodnog udarca je pokušao Pantić sa nekih 25 metara, ali njegov udarac završio je visoko iznad prečke.

Posle opasnog napada Austrije u 54. minutu i sjajne intervencije Vukašina Jovanović ispred Kvasine, čini se da sprečeno izjednačenje. Pomalo smo pogubili konce na sredini terena pa je Đorović reagovao uvođenjem Luke Ilića umesto Danila Pantića u 60. minutu utakmice. Možda smo u 63. minutu mogli da rešimo sve dileme, Jović je odlično driblao, zatim uposlio Mićina, ali je ovaj oklevao sa udarcem pa su domaći odbrambeni fudbaleri otklonili opasnost.

Otvorila se i Austrija, pa su rezervisti Jakupović i Kalajdžić mogli da izvuku više za svoj tim od kornera u 66. minutu, a samo minut kasnije udarac Jakupovića otišao je iznad prečke. Otvorila nam se kontra u 70. minutu iz koje smo mogli i do gola, bilo je četiri na tri, a završio ju je Gajić udarcem preko gola. Na sličan način okončan je i sledeći napad Austrije.

Luka Adžić je prošao nekoliko prepreka, dodao do Jovića, a napadač Ajtrahta uspeo je samo da izbori novi udarac iz ugla, petnaest minuta pre poslednjeg zvižduka sudije iz Azerbejdžana Agajeva.

Gol smo primili u 80. minutu. Jakupović je sjajno proigrao Lajnera, ovaj predriblao i golmana Radunovića i plasirao loptu u nebranjenu mrežu, 1:1.

Mogli smo da vratimo prednost vrlo brzo, Adžić je šutirao posle driblinga, iskosa sa leve strane, ali je Šlager uspeo da ukroti njegov pokušaj. U 84. minutu Aleksandar Lutovac imao je kolosalnu šansu da još jednom matira Šlagera. Milenković ga je izbacio dugom loptom, on se stuštio ka golu Austrije, ali kada je trebao da uputi udarac, sustigli su ga protivnici i onemogućili da to učini na pravi način.

Igrao se 86. minut, odlični Saša Lukić srušen je od strane Lajnera u kaznenom prostoru Ausstrije pa je Agajev pokazao na belu tačku. Siguran je bio Luka Jović i Srbija je ponovo povela, 1:2.

Tačku na pobedu naše selekcije stavio je još jedan debitant, Zvezdin junoša, Luka Ilić, koji je smireno prevario Šlagera i, skoro iz mrtvog ugla, pogodio malu mrežu, 1:3.

U nadoknadi je i Jović bio sam ispred golmana Austrije, ali ga je pogodio u lice, pa je usledio prekid da se čuvaru mreže domaćina ukaže pomoć. Mlada reprezentacija Srbije će u utorak igrati protiv selekcije Jermenije.