Senegal na Mundijalu, Srbija blizu četvrtog šešira

Senegal fudbal

Fudbaleri Senegala izborili su plasman na Svetsko Prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Izabranici Alijua Sisea savladali su na gostovanju Južnu Afriku rezultatom 2:0 (2:0) i postali nedostižni za svoje rivale u grupi D kvalifikacija na crnom kontinentu.

Prvi gol za Senegal postigao je Diafra Sakho u 12. minutu. Tamsanka Mkhize je pogodio sopstvenu mrežu u 38. minutu za konačnih 0:2.

Lavovi su prvi u grupi D sa 11 bodova, pet više od Južne Afrike i Obale Slonovače, kolo pre kraja.

Plasman Senegala na Mundijal znači da će Srbija gotovo izvesno biti u četvrtom šeširu žreba. Orlovi će se pomeriti u treći šešir samo u slučaju da Grčka nadoknadi tri gola minusa protiv Hrvatske i da Novi Zeland bude bolji u dvomeču protiv Perua.