Unikaha na krilima Nedovića i Milosavljevića nadigrala Zvezdu

Nemanja Nedović

Unikaha – Crvena zvezda 79:65
(22:12, 23:19, 18:19, 16:15)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Malagi protiv Unikahe u šestom kolu Evrolige.

Ekipa iz Andaluzije dominirala je tokom celog meča i slavila zasluženu pobedu.

Unikaha je sjajno otvorila meč serijom 7:0. U petom minutu bilo je 13:4, a čak tri trojke je pogodio Sasu Salin. Zvezda je u tim trenucima promašila pet slobodnih bacanja. Igrali su izabranici Dušana Alimpijevića smušeno u napadu, a Unikaha je koristila greške u odbrani. Da nije bilo dalekometnih šuteva Dfžejmsa Feldina i Nikole Jovanovića, Zvezda bi sa mnogo većim deficitom ušla u drugi period igre. (22:12).

U drugoj deonici viđena je slična situacija. Unikaha je u 15. minutu imala 21 poen prednosti (39:18). Blistali su srpski internacionalci Dragan Milosavljević i Nemanja Nedović. Nizale su dobre i brze akcije domaće ekipe. Zaigrao je i Dejan Musli. Zvezda nije imala rešenja za takav način igre, a u napadu nije mogla da veže nekoliko dobrih napada. Ipak, u finišu su gosti zaigrali za nijansu bolje, pa se na odmor otišlo prednošću Unikahe od 14 poena.

Zvezda je dobro zaigrala na početku trećeg kvartala. Napravili su crveno-beli seriju 7:2 i najavili neizvesniji duel. Gosti su prvo slobodno bacanje pogodili tek u 25. minutu, kada je Matijas Lesor bio precizan. Nakon trojke Ognjena Dobrića Zvezda je prišla na -6 (54:48), ali mladi košarkaš potom nije iskoristio kontranapad. Na scenu je stupio Nedović sa sedam uzastopnih poena i vratio sigurnu prednost Andalužanima.

U poslednjih 10 minuta Unikaha nije dozvolila beogradskom klubu da pomisli da može da napravi preokret. Izabranici Đoana Plaze rutinski su priveli meč kraju.

Nedović je bio najefikasniji kod pobednika sa 17 poena, uz četiri asistencije. Salin je pogodio pet trojki (ukupno 15 koševa), a Milosavljević je dodao 12 poena, četiri skoka i tri asistencije. Musli je postigao sedam poena.

U Crvenoj zvezdi, koja je zabeležila četvrti poraz u Evroligi, dvocifren učinak imali su Tejlor Ročesti, Feldin i Lesor. Ročesti i Feldin su postigli 10 koševa, a plejmejker iz SAD je upisao šest asistencija. Centar jz Francuske je ubacio 12 poena i bio najefikasniji kod gostiju.