Nova “stotka” i još jedna pobeda Partizana u ABA ligi [VIDEO]

Đoko Šalić na utakmici Mega Bemax - Partizan 89:102

Mega Bemax – Partizan 89:102 (23:21, 21:30, 16:22, 29:29)

Košarkaši Partizana ostvarili su novu pobedu u ABA ligi, petu ove sezone.

Crno-beli su u Sremskoj Mitrovici savladali Megu Bemax rezultatom 102:89 uz još jednu sjajnu partiju Najdžela Vilijamsa-Gosa koji je imao učinak od 23 poena i 10 asistencija i ostvario indeks korisnosti 29.

Upravo je trojkom američkog pleja Partizan prešao brojku od 100 postignutih poena na ovoj utakmici i potvrdio status najboljeg napada u ABA ligi.

Košarkaši Mega Bemaxa u porazu od Partizana 89:102

Mega je bila bolji rival na početku utakmice, vodila je 13:8, ali je Partizan odgovorio serijom 12:2 i poveo 20:15 dva minuta pre kraja prve deonice.

Vanja Marinković na utakmici Mega - Partizan 89:102

Do kraja prve četvrtine igrači Dejana Milojevića vratili su prednost (23:21), ali nisu imali rešenje za raspucanog Vanju Marinkovića koji je u drugoj četvrtini postigao četiri trojke i bio najzaslužniji za vođstvo crno-belih nakon prvih 20 minuta (51:44).

dejan milojević trener Mega Bemaxa

Domaćin je nakon dva minuta igre uspeo da priđe na 50:52, ali je Partizan novom serijom stigao do dvocifrene prednosti koju nije ispuštao do kraja. Imali su crno-beli u dva navrata i maksimalnih +17, a Mega nijednom u četvrtoj četvrtini nije uspela da priđe na jednocifren minus.

grobari na utakmici Mega - Partizan 89:102

Pored Vilijamsa-Gosa odličan meč odigrao je i Patrik Miler koji je postigao 16 poena uz indeks korisnosti 26, odnosno Novica Veličković sa učinkom od 16 poena, 11 skokova i indeksom korisnosti 25.

Marinković je na kraju na svom kontu imao 22 poena, a dvocifren je bio i Gavrilović koji je dodao 10.

U poraženom timu fantatičan je bio Enis sa 26 poena.