PLS: Ubedljivi Proleter i Metalac

Prva liga Srbije

U dve današnje utakmice 13. kola Prve lige Srbije sigurne pobede zabeležile su domaće ekipe.

Metalac je u Gornjem MIlanovcu ubedljivo porazio ČSK Pivaru iz Čelareva 3:0. Najbolji pojedinac ekipe Metalca ove jeseni Vinsent Eze doveo je domaće u vođstvo u 10. minutu, preciznim udarcem glavom posle centaršuta Tomića i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Eze je bio asistent kod drugog gola koji je postigao Svojić u 68. minutu, a na sličan način postavljen je i konačan rezultat. Vinsent Eze je završio sav posao, a Milan Svojić se ponovo upisao u strelce.

U drugom meču Proleter je na svojoj Slanoj bari savladao Radnički iz Kragujevca 2:0, i tako mu naneo prvi poraz na strani. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu a strelci su bili Lambulić u 47. i Novaković u 79. minutu.

Metalac – ČSK Pivara 3:0 (1:0)
Proleter Novi Sad – Radnički Kragujevac 2:0 (0:0)