”Orlići” preleteli i Jerevan, Lutovac za novi trijumf [VIDEO]

Mlada reprezentacija Srbije

Jermenija U21 – Srbija U21 0:1 (0:0)
Lutovac 53’

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je i petu pobedu u isto toliko utakmica u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine u Italiji i San Marinu. Danas su naši ”orlići” savladali Jermeniju u Jerevanu golom napadaača beogradskog Rada, Aleksandra Lutovca, kome je to bio drugi gol, u drugom meču za nacionalnu selekciju.

Jermenija: Avagijan – Hambardžumijan, Sargsijan(od 65’ Magakijan), Kartašijan, Petrosijan – Kočarijan, Hajrepetijan – Jeghiazarijan, Avetisijan, Hakobijan(od 54’ Arakejlan) – Ahekijan( od 61’ Minasijan).

Srbija: Radunović – Gajić, Jovanović(od 88’ Stevanović), Milenković, Bogosavac – Lukić, Mašović, Pantić – Lutovac(od 74’ Zlatanović), Adžić(od 55’ Mićin), Jović

Prvi naš konkretniji pokušaj viđen je u 6. minutu, Lutovac je bio sam na desnoj strani, ali se umesto udarca odlučio na dodavanje i pogrešio. Dva minuta kasnije oklevao je i Jović u situaciji kada su tri naša napadača bila protiv dvojice odbrambenih fudbalera Jermenije.

Najozbiljnija pretnja domaćina dogodila se u 9. minutu, Avetisjan je iz slobodnog udarca, iskosa sa leve strane, pogodio spoljni deo mreže. Vukašin Jovanović je, nedugo zatim, solo prodorom došao do ivice kaznenog prostora, šutirao, ali je Avagijan odbranio. Veliku šansu imao je i Saša Lukić, ali je i njegov udarac sa desetak metara odlični golman domaćina ukrotio. U 25. minutu zveden je korner za Srbiju, lopta je preletela sve fudbalere i pala na glavu Adžiću koji nije bio precizan.

Napadač Ajtrahta, Luka Jović, imao je atraktivan pokušaj makazicama u 34. minutu, a najbolju priliku u prvom poluvremenu za ”orliće” propustio je Lutovac u 43. minutu. Pantić je proigrao Adžića, ovaj po zemlji poslao loptu paralelno sa gol linijom, a napadač naše selekcije nije uspeo sa dva, tri metra da je ubaci u praznu mrežu, već je poslao pored stative.

Ofanziva Srbije nastavljena je i na početju nastavka. Lukić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je odlično intervenisao Avagijan, da bi posle centaršuta Jović glavom tukao pored stative.

”Orlići” su poveli u 53. minutu, Pantić je vukao loptu, pokušao da uposli Lutovca, intervenisali su Jermeni, ali se lopta ponovo odbila ka Lutovcu i ovaj je poslao loptu u malu mrežu golmana Avagijana, 0:1.

Luka Jović se sam, protiv nekolicine Jermena, izborio za udarac iz kaznenog prostora, ali je nagrađen samo kornerom. Bivši fudbaler Zvezde mogao je da reši sve dileme u 68. minutu kada je dobio odličan pas od Danila Pantića, ali je pogodio samo stativu i to kada se bio oči u oči sa golamanom Jermenije. Neverovatni golman domaćih zablistao je i u 72. minutu, posle topovsskog udarca Pantića sa 16 metara, kada se izvio i izbacio loptu u korner.

Jedan pokušaj Jermena u drugom poluvremenu imao je Hajrapetijan u 79. minutu kada je sa dvadeset metara šutirao pored stative, na drugoj strani otvaralo se sve više prostora u odbrani domaćih i pravo je čudo kako je rezultat i dalje bio samo 1:0 za Srbiju. Mreža domaćih se zatresla u 85. minutu, ali je gol koji je postigao Pantić, poništen jer se u ofsajdu nalazio Jovanović. Greška našeg kapitena Vukašina Jovanovića u 87. minutu mogla je da nas košta pobede, kapiten domaćih Avetisjan izbio je sam ispred Radunovića, ali je naš čuvar mreže sjajno intervenisao i sprečio siguran pogodak. Još jednom je naša odbrana bila na teeškom ispitu posle prekida u 90. minutu, a novu priliku imao je Pantić u prvom minutu nadoknade, međutim, rezultat se nije menjao. U poslednjim sekundama isključen je fudbaler domaćih Kočarijan zbog drugog žutog kartona, posle prektršaja na Bogosavcu.