Poraz Juventusa u Đenovi, Benevento kralj malera

Sampdorija - Juventus 3:2

Drugi poraz Juventusa i 13. neuspeh Beneventa obeležili su nedeljno popodne na Apeninskom poluostrvu.

“Staroj dami” je pretila katastrofa u Đenovi, pošto je Sampdorija do početka nadoknade vremena vodila sa 3:0, ali su onda Iguain sa bele tačke i Dibala u 94. minutu izvukli častan poraz.

Sampdorija je do ubedljive prednosti došla za manje od pola sata igre u drugom poluvremenu, pošto je prvih 45 minuta završeno bez golova.

Možda je predsednik Beneventa u pravu kada tvrdi da su veštice sa njihovog grba krive za posrtanje novajlije u eliti, jer prosto je neverovatno koliko malera prati ovu ekipu od starta sezone.

Ništa se novo nije dogodilo ni danas, Benevento su sekundi delili od prvog osvojenog boda u Seriji A, ali je Peluzo u 94. minutu doneo trijumf Sasuolu. Gosti su vodili golom Matrija, poravnao je Armenteros, a Benevento je odolevao i sa igračem manje sve do 94. minuta, kada je primio gol i upisao 13 uzastopni poraz.

Utakmice između Spala i Fiorentine, kao i Torina i Kjeva završene su bez pobednika 1:1. Mladi Kijeza, koji je produžio ugovor sa “violom”, doneo je bod svom timu u 80. minutu, dok je tim Siniše Mihajlovića golom Baselija izjednačio protiv “letećih magaraca”. Torino je propustio da realizuje penal u 73. minutu, neprecizan je bio Beloti. U timu Torina svih 90 minuta odigrao je Adem Ljajić, dok su za goste igrali Tomović i Radovanović, a ovaj drugi je isključen u 88. minutu.

Minimalne trijumfe na strani zabeležili su Kaljari u Udinama, odnosno Đenova protiv Krotonea.

Benevento – Sasuolo 1:2 (0:0)