Zvezdi tri minuta dovoljna za pobedu u Zadru

Milko Bjelica na utakmici u Zadru

Zadar – Crvena zvezda 76:88
(23:19, 22:23, 9:29, 22:17)

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo pobedili Zadar u poslednjoj utakmici 9. kola ABA lige.

Crveno-beli su se dugo mučili na gostovanju u Dalmaciji, ali su im samo tri minuta dobre igre bila dovoljna da steknu nedostižnu prednost i obezbede sedmi trijumf u regionalnom takmičenju.

Delovali su mrzovoljno, nezainteresovano i uspavano izabranici Dušana Alimpijevića u prvom poluvremenu, u kojem je Zadar konstantno imao vođstvo. Istina, nije domaći tim uspeo da pobegne više od šest poena gostima iz Beograda, koji su se probudili u trećoj deonici.

Bjelica je sa dve trojke pokrenuo crveno-bele, pridružili su mu se Feldin i Lazić koji je nanizao sedam uzastopnih poena u velikoj seriji Zvezde od 17:0, posle koje je beogradski tim poveo sa 61:49 i zakoračio ka pobedi.

Zvezda je domaćinu u trećoj deonici dopustila samo devet poena, a Zadar je i na početku poslednje četvrtine bio bez rešenja u napadu, pa je posle vođstva crveno-belih od 75:54, bilo jasno da bodovi idu u Beograd.

Zadrani su uspeli serijom od 10:0 da podgreju nade svojih navijača, u tome im je pomogla i Zvezda, neshvatljivim greškama u nizu, ali neizvesne završnice ipak nije bilo. Tako je naredio Bjelica, koji je novom trojkom prekinuo nalet domaćeg tima i uveo meč u mirnu završnicu.

Milko Bjelica je sa 20 poena bio najefikasniji igrač utakmice, Ročesti je postigao 14 (12 u drugom poluvremenu), Feldin 13, Dobrić 11, a Lazić 10 poena.

Noulz je sa 17 poena bio najefikasniji u Zadru, Bostik je postigao 14, a najbolji igrač Zadrana ove sezone Luka Božić zaustavljen je na tri poena.