Liverpulovo “deja vu”, Napoli proradio u nastavku [VIDEO]

Fudbaleri Liverpula

Posle petog kola u grupama E i F Lige šampiona poznato je da će Mančester Siti sa prve pozicije u nokaut fazu, ostala tri putnika će biti poznata posle šestog kola.

Liverpul je na Sančez Pishuanu poveo već u 2. minutu, kada se posle kornera Firmino odlično snašao u petercu Andalužana. Senegalac Sadio Mane, čija povreda ipak nije bila ozbiljna, povisio je na 2:0, a posle pola sata na semaforu je pisalo 0:3, opet Firmino. U drugih 45 minuta ”redsima” se ponovila 2005. godina i finale Lige šampiona protiv Milana, samo ovaj put u obrnutom smeru. Sada su oni ispustili prednost od 3:0 i to na sledeći način. Prvo je Ben Jeder glavom poslao loptu iza leđa Kariusa. Isti fudbaler je sa bele tačke u 60. minutu smanji na 2:3, a duboko u sudijskoj nadoknadi Pizaro je posle kornera bio snalažljiv i doneo senzacionalan remi svom timu.

Ranije je Spartak ispustio pobedu protiv Maribora u 92. minutu, pa sada Liverpul ima 9, Sevilja 8, Spartak 6 a Maribor 2 boda. O prva dva mesta odlučiće utakmice poslednjeg kola Maribor – Sevilja i Liverpul – Spartak.

Mančester Siti je zabeležio i petu pobedu i zadržao maksimalan učinak. Trenutak odluke zbio se tek u 88. minutu, a egzekutor je bio Rahim Sterling. Holanđani su bili blizu osvajanja prvog boda, ali nisu imali sreće u finišu, mada su ”građani” mogli da reše pitanje pobednika i mnogo ranije.

Napoli je sačuvao nadu da može među 16 najboljih pobedom nad Šahtjorom. Posle nezanimljivog prvog poluvremena i samo dve prilike za domaćina, bravu gostiju otključao je Insinje u 56. minutu, Zjelinski je, posle sjajne akcije navalnog reda, povisio na 2:0 u 81, a samo dva minuta kasnije Belgijanac Mertens je posle kornera glavom sa tri metra postavio konačan rezultat.

Siti je sigurno prvi, a o drugom mestu odlučiće poslednje kolo u kome Napoli gostuje Fejnordu i treba mu pobeda, ali i poraz Ukrajinaca na svom terenu od Mančester Sitija.