Pala “stotka” u Pioniru: Ovacije za Saletove “orlove” [VIDEO]

Košarkaš Srbije Miroslav Raduljica na utakmici Srbija - Gruzija 105:87

Srbija – Gruzija 105:87 (21:21, 23:24, 30:19, 31:23)

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kini.

Gruzija je bila ravnopravan rival prvih 25 minuta, ali su srpski košarkaši nakon toga ubacili u brzinu više i do kraja ostvarili ubedljivu pobedu i dobili ovacije skoro 6 hiljada gledalaca u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Srbija je vodila samo dva puta u prvoj četvrtini, 5:4 i 8:7, a sve ostalo proteklo je u znaku reprezentacije Gruzije koju je, kao i u susretu sa Nemačkom, služio šut za tri poena. Najveću prednost gosti su imali na polovini prve deonice (19:13), ali je finiš prve četvrtine protekao u boljoj igri “orlova” koji su trojkom Đokovića izjednačili na 21:21 tridesetak sekundi pre kraja i to je bio rezultat nakon prvih 10 minuta igre.

Milan Mačvan na utakmici Srbija - Gruzija 105:87

Izabranici Aleksandra Đorđevića značajno su popravili igru na početku druge četvrtine, Gruzija puna četiri minuta nije dala koš, ali je Srbija u tom periodu postigla samo šest i nije stekla osetniju prednost. U tom trenutku ponovo je proradio šut iz daljine gruzijskih reprezentativaca, a Dikson je sa dve uzastopne trojke izjednačio na 29:29.

Nešto kasnije Gruzija je povela 32:30 i praktično sačuvala prednost do kraja poluvremena, a na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju 45:44 nakon trojke Diksona 19 sekundi pre kraja. Najbolji u redovima Srbije u prvih 20 minuta bio je Miroslav Raduljica sa 15 poena, dok je kod Gruzije Dikson ubacio 23.

Otpor Gruzije u drugom poluvremenu trajao je četiri minuta – na semaforu je u 24. minutu stajalo 56:56, a od trenutka kada su “orlovi” preuzeli vođstvo povećavali su ga iz minuta u minut da bi na isteku 30. minuta bilo 74:64.

stefan peno na utakmici srbija - gruzija 105:87

Prve poene u poslednjoj četvrtini postigli su gosti, dva minuta trajala je njihova nada da ponovo mogu da uhvate priključak, ali su Mačvan i Simonović pogodili dve uzastopne trojke za 80:66 i konačno rešenje pitanja pobednika.

Do kraja je publika mogla da uživa u potezima srpskih košarkaša, koji su ubedljivom pobedom zaključili novembarski FIBA prozor i najavili gostovanje u Nemačkoj u februaru sledeće godine.

ivan paunić na utakmici srbija - gruzija 105:87

Sjajan meč odigrao je Miroslav Raduljica koji je postigao 28 poena uz 8 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte. Odlično ga je pratio Milan Mačvan sa 18 poena i 6 asistencija, Peno je imao učinak od 17 poena i 9 asistencija, dok je Simonović dodao 12 poena. U poraženom timu Dikson je bio nezaustavljiv sa 36 poena, Bokolišvili je dodao 14, a Berišvili 11 poena.