Nemanja Gordić

Budućnost – Partizan 86:79
(24:20, 31:23, 16:26, 15:10)

Košarkaši Partizana su poraženi u derbiju 10. kola ABA lige od Budućnosti u Podgorici.

Uprkos loše odigranom prvom poluvremenu, posle koga su zaostajali 12 poena, crno-beli su imali priliku da naprave iznenađenje u Morači. Nudila se Budućnost tokom celog drugog poluvremena, pa i u samoj završnici, ali su crno-beli promašili nekoliko zicera i otvorenih šuteva za tri poena u ključnim trenucima i olakšali posao domaćinu.

Očajno su crno-beli počeli meč, pa je već u 4. minutu, posle dve trojke Gibsona, Budućnost imala dvocifrenu prednost (12:2). Posle tajm-auta Mute Nikolića, Partizan je uhvatio priključak, a posle trojke Veličkovića stigao i do izjednačenja – 20:20.

Serijom od 7:0, u kojoj je Čakarević postigao pet poena, beogradski tim je na početku druge četvrtine poveo (24:27), ali je brzo stvari u svoje ruke uzeo Nemanja Gordić. On je kaznio već hronične probleme u Partizanovoj odbrani i bio kreator serije od 11:0, kojom je Budućnost zaključila prvo poluvreme i došla do 12 poena viška (55:43).

O igri crno-belih u odbrani u prvih 20 minuta, osim 55 primljenih poena, govori i nestvaran procenat šuta Podgoričana za 2 poena (14/15). Gordić, Danilo Nikolić i Ivanović su nosili igru Budućnosti u napadu, dok je u Partizanu samo Patrik Miler imao rešenja u ofanzivi i to naravno individualna.

Na početku treće deonice Vilijams-Gos je sa dve trojke najavio povratak crno-belih, a kada mu se priključio i Vanja Marinković, ponovo smo imali neizvesnu utakmicu. Partizan je uspeo da izjednači (69:69), ali u finišu treće četvrtine, kao i kroz celu četvrtu deonicu, nije koristio šanse koje mu je domaćin nudio da prelomi utakmicu.

Patrik Miler

Posle trojke Milera na početku poslednjih 10 minuta, Partizan je prišao na 73:72 i imao nekoliko napada da povede. Najpre je Veličković promašio zicer, a posle tajm-auta Mute Nikolića crno-beli puna četiri minuta nisu bili u stanju da pogode koš.

Gordić je sa linije slobodnih bacanja odveo Podgoričane na plus 5 (77:72), ali je Partizan imao još jednu priliku za preokret. Prišli su crno-beli na 79:77 i ponovo se uplašili pobede. Marinković i Andrić su promašili otvorene šuteve za tri poena, a pri razultatu 80:77, Marinković je promašio zicer i bilo je jasno da bodovi ostaju u Podgorici.

Gordić je sa 19 poena bio najefikasniji kod pobednika, Danilo Nikolić je postigao 16, Gibson 13, Šehović 12, a Ivanović 11 poena.

U Partizanu je prednjačio Miler sa 22 poena, Vilijams-Gos je postigao 14 (10 u drugom poluvremenu), a dvocifren učinak imao još samo Veličković sa 10 poena.