Bešiktaš drži nivo, prvak Evrope na drugom stepeniku [VIDEO]

Detalj sa utakmice Real - Borusija

Na četiri utakmice poslednjeg kola u grupama G i H Lige šampiona, postignuto je 18 golova, a najinteresantnija je bila borba za drugo mesto u grupi G.

Ekipi Porta je trebao trijumf nad otpisanim Monakom da bi overio plasman dalje i Portugalci nisu propustili tu šansu. ”Kneževi” su ispraćeni sa pet lopti u mreži, a gledaoci su uživali u čak sedam golova na ”Dragau”. Lajpcig se nadao kiksu Porta i svojoj pobedi nad Bešiktašom da bi na mala vrata, u svojoj premijernoj sezoni, nastavio takmičenje u Ligi šampiona. Nije se dogodilo ni jedno ni drugo, Porto je bio siguran, a ”bikovi” su doživeli poraz u Lajpcigu od odličnog turskog prvaka. Negredo je sa penala doveo goste u vođstvo, zatim je poništen gol Forsbergu zbog ofsajda, da bi u finišu prvo Keita izjednačio, a onda odlični Taliska doneo pobedu gostima.

Bešiktaš je jedno od najprijatnijih iznenađenja i sa 14 bodova nadmoćno je osvojio prvu poziciju. Sa drugog mesta takmičenje nastavlja Porto, a Lajpcig će među 32 ekipe u Ligi Evrope. Monako, prošlogodišnji polufinalista, je razočarao i sa samo dva boda završava evropski put.

Totenhem je već osigurao prvo mesto i to ispred aktuelnog šampiona Evrope Reala. ”Pevci” su lako izašli na kraj sa kiparskim Apoelom, koji je imao priliku da se domogne treće pozicije, da je uspeo da ostane neporažen. Ljorente i Koreanac Son su postigli golove u prvom poluvremenu i priča je bila završena. Real je protiv Borusije izveo kombinovani sastav i uspeo je da dođe do dva gola prednosti preko Majorala i Ronalda, koji je postigao još jedan sjajan gol. Međutim, Pjer- Emerik Obamejang je golovima u finišu prvog i na startu drugog poluvremena poravnao na 2:2, ali je trijumf Madriđanima doneo Lukas Vaskez desetak minuta pre kraja.

Totenhem je prvi, Real ide u drugi šešir, a ”milioneri” u Ligu Evrope.