Kanonada Liverpula, Šahtjor iskoristio šansu [VIDEO]

Filipe Kutinjo

Malo je nepoznanica bilo u grupama E i F, pre poslednjeg šestog kola Lige šampiona, a i one su rešene posle prvih poluvremena.

Liverpulu je bila potrebna pobeda da bi sa prve pozicije nastavio takmičenje, ali je postojala i mogućnost da, eventualnim porazom, ostane bez nokaut faze. Nisu ”redsi” ništa prepustili slučaju, i već posle dvadesetak minuta na Enfildu bilo je velikih 3:0 protiv moskovskog Spartaka. Na kraju bilo je čak 7:0, a u goleadi su se istakli Kutinjo sa tri i Sadio mane sa dva gola. Po jednom su strelci bili Firmino i Salah.

I Sevilja je bila u igri za pobednika grupe, ali su Andalužani bili zadovoljni i prolaskom dalje, što su i učinili posle remija u Mariboru. Vremešni Brazilac Tavareš, doneo je vođstvo prvaku Slovenije, ali je greška golmana Handanovića omogućila Seviljinom Brazilcu Gansu De Limi da izjednači u 75. minutu, samo 15 minuta po ulasku u igru.

Tim Jirgena Klopa je osvojio prvo mesto, Sevilja će u drugi šešir, a u Ligu Evrope seli se prvak Rusije. Maribor nije razočarao i završio je takmičenje sa tri osvojena boda u jakoj grupi.

Mančester Siti je imao priliku da bude jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u grupnoj fazi, pošto je PSŽ sinoć poražen u Minhenu, ali je Šahtjorov motiv bio znatno veći i Ukrajinci su iskoristili tu činjenicu. Golovima Brazilaca Bernarda i Ismailija, stigli su do pobede koja ih vodi među 16 najboljih, ali treba reći da je drugi gol postignut posle očigledne ofsajd pozicije. Siti je mnogo više razmišljao o nedeljnom gradskom derbiju sa Junajtedom, pa ekipa Pepa Gvardiole nije preterano ni zapinjala, ali je postigla počasni gol preko Aguera sa bele tačke u sudijskoj nadoknadi.

Na popularnom ”tiganju” Fejnord je loše počeo i primio je gol već u 2. minutu. Strelac za Napoli bio je Poljak Zjelinski, ali kada je Šahtjor postigao dva gola u Ukrajini, splasnula je nada Napolitanaca da mogu do druge pozicije, pa su to iskoristili šampioni Holandije i prvo preko Jorgensena izjednačili u 33. minutu, da bi rezervista Sent Juste u sudijskoj nadoknadi pogodio za trijumf domaćina i prve bodove.

Sa prve pozicije u eliminatornu fazu ide Siti, Šahtjor je drugi, a Napoli će u Ligu Evrope. Takmičenje za ovu sezonu završava Fejnord.