Nova drama i novi bod srpskih rukometašica

Detalj sa utakmice Srbija - Holandija

Srbija – Holandija 27:27 (15:15)

Rukometašice Srbije su neporažene i posle 4. kola Svetskog prvenstva u Nemačkoj. Izabranice selektora Ljubomira Obradovića su posle drame i osvojenog boda protiv Nemačke, igrale nerešeno i sa aktuelnim svetskim i evropskim vicešampionkama, Holanđankama.

SRBIJA: Tomašević, Čolić(19 odrbana), Radosavljević, Krpež-Šlezak 3, Lekić 3, Števin, Lavko 1, Damnjanović 3, Nikolić, T.Radojević, Pop-Lazić, D.Radojević 2, Obradović 3, Stoljiković 1, Cvijić 2, Dmitrović 9.

HOLANDIJA: Janković (5 odbrana), Vester, Stinbakers, Kramer, Hejden 2, Bont 1, Abing 7, Šnedler 2, Knipenborg, Broh 6, Grot 2, Dulfer, Smits 3, Rozemalen, Malestein 1, Polman 3.

Ovoga puta Srbija je bila bliža pobedi, ali je Holandija do boda stigla golom postignutim pet sekundi pre kraja utakmice.

Propustile su Srpkinje veliku priliku da kolo pre kraja prve faze Svetskog prvenstva obezbede prvo ili drugo mesto u grupi. U većem delu utakmice bile su ravnopravan rival favorizovanom protivniku, da bi sredinom drugog poluvremena zagospodarile terenom u Lajpcigu.

Marija Čolić je pravila čuda na golu, a Srbija u 45. minutu, golom Andree Lekić prvi put stigla do tri gola prednosti (24:21). Imale su naše rukometašice pri tom rezultatu nekoliko napada da povećaju prednost, ali ih nisu iskoristile. Ipak, tri gola viška Srbija je čuvala sve do četiri minuta pre kraja, kada je Jelena Lavko iz teške pozicije postigla gol za 27:24.

Ispostavilo se da je to bio i poslednji gol našeg tima, a Holanđanke su uspele da se vrate u igru i pogotkom, pet sekundi pre kraja, stignu do izjednačenja. Istina, uspela je Cvijićeva u poslednjoj sekundi da zatrese mrežu rivala, ali su sudije gol poništile zbog navodne greške u koracima.

U poslednjoj utakmici grupe D, koja će odlučiti sa kog će mesta naša reprezentacija otići u osminu finala, u petak od 20:30 časova, Srbija se sastaje sa Južnom Korejom.