Ranjeni Real ubedljiv u Nemačkoj, Fener nemoćan u Tel Avivu

Detalj sa utakmice Makabi - Fenerbahče

I pored velikih problema sa povredama, Real je ponovo uhvatio pobednički ritam u Evroligi. U 14. kolu “kraljevski klub” je iznenađujuće ubedljivo slavio protiv Bamberga u Nemačkoj i tako stigao do treće uzastopne, a ukupno osme pobede.

Madriđani su podlogu za pobedu napravili u prvoj četvrtini, koju su dobili sa 16 poena razlike, pa Bamberg praktično do kraja utakmice nije uspeo da ugrozi prednost gostiju.

Trej Tompkins je sa 20 poena bio najefikasniji u Realu, Kozer je postigao 13, Rejes 10, a Luka Dončić 7 poena, uz 8 asistencija i 5 skokova. Heket je postigao 13, a Stajger i Lo po 12 poena za nemački tim, u čijim redovima ni ovoga puta nije bilo povređenog Luke Mitrovića.

Aktuelni šampion Evrope, Fenerbahče, ubedljivo je poražen u Tel Avivu. Makabi je zapretio odmah na početku utakmice, vođstvom od 15:2. Ekipa Željka Obradovića je uspela da uhvati ritam, stigne do izjednačenja (42:42), ali nije imala odgovor na novi nalet “Ponosa Izraela”.

Treba istaći i da je Fener u drugoj četvrtini ostao bez Nikole Kalinića, koji je povredio skočni zglob.

Pjer Džekson sa 20 i Noris Kol sa 19 poena bili su najefikasniji kod pobednika, a Jan Veseli sa 18 poena u Fenerbahčeu. Nikola Kalinić je postigao dva poena.

Fenerbahče posle 14. kola ima devet pobeda i pet poraza, a Makabi je stigao do osmog trijumfa, uz šest poraza.

Bamberg – Real Madrid 66:81
Crvena zvezda – Panatinaikos 63:69
Makabi – Fenerbahče 82:73
21:00h Valensija – Žalgiris