Kralj abdicirao, Katalonci se “osamostalili” u Primeri [VIDEO]

Detalj sa utakmice Real - Barselona

Real Madrid – Barselona 0:3 (0:0)
L. Suarez 54’, Mesi 64'(p), Vidal 90+3’

Barselona je pobedom nad Realom na Santijago Bernabeu, praktično rešila prvenstvo i preuzela trofej šampiona Primere od velikog rivala.

Madriđani su u slavljeničkoj atmosferi, posle osvajanja klupskog prvenstva sveta, dočekali Katalonce u neuobičajenom terminu za odigravanje jednog ovakvog meča. Real je želeo da pobedom uhvati priključak sa vodećom Barselonom, pa da do kraja šampionata, sustigne i prestigne zaostatak. Nakon današnje utakmice, slobodno se može reći da ih očekuje nemoguća misija.

Real je imao veći posed u prvih 45 minuta i mnogo je lakše dolazio do gola Barse. Već u drugom minutu Ronaldo je glavom poslao loptu u prečku, od koje se ona odbila iza linije, ali je gol poništen zbog ofsajda u kome se nalazio Portugalac. U 10. minutu desilo se nešto što se ne viđa često, Kros je odličnom povratnom loptom pronašao Ronalda, a Zvanično najbolji fudbaler sveta uspeo je da promaši ceo fudbal, nesvakidašnja situacija.

Katalonci su prepustili sredinu terena rivalu i čekali svoje šanse iz kontra napada. Jedan takav dogodio se posle pola sata igre, Mesi je teledirigovanom loptom proigrao Paulinja, ovaj odlično šutirao, ali je sjajni Navas izbacio loptu u korner. Usledio je odgovor Kristijana Ronalda, njegova ”biciklica” i udarac u donji veli ugao, koji ter Štegen brani nogom. Barsa je imala samo dva opasna napada u prvom poluvremenu, a i drugi je ”snimljen” u koprodukciji Mesi – Paulinjo. Argentinac je centrirao, a Brazilac glavom pokušao, nedovoljno snažno da bi iznenadio Navasa. Poslednju šansu u prvih 45 minuta imao je Karim Benzema, Marselo je centrirao, napadač Reala glavom skrenuo loptu samo do stative gola gostiju.

U drugom poluvremenu potpuno druga slika na terenu. Počela je Gvardiolina tika-taka i problemi za Real su se pojavljivali kao uporno decembarsko sunce nad Bernabeuom. Alba je uposlio Luisa Suareza u 53. minutu, ovaj lukavo tukao, ali je Kostarikanac na golu Reala bio siguran. samo kasnije, Mesi je dodao Rakitiću, Hrvat sa loptom prešao više od pola terena pre nego što je uposlio Seršija na desnoj strani, a on je iz prve prosledio Suarezu. Urugvajac ne greši dva puta za dva minuta, Navas je sve pokušao, ali vođstvo gostiju nije mogao da spreči. 0:1.

Još jednom je Mesi, nešto kasnije proigrao Suareza, ali gola u tom 58. minutu nije bilo. Ipak, prednost je duplirana pet minuta nakon toga. Mesi do Suareza, Navas prvi put odlično brani, odbijenu loptu Suarez prihvata i pogađa stativu, ponovno odbijanje dolazi do Mesija, čiji udarac glavom, Karvahal zaustavlja rukom, pa dobija crveni karton, a Barsa jedanaesterac.

Sa bele tačke Mesi postiže 15. gol u sezoni, a čak 25. u duelima sa Realom i što je još važnije, zatvara utakmicu, koja njegovom timu, najverovatnije, donosi titulu prvaka, 0:2, 64. minut.

Do kraja meča Real je očajnički pokušavao da postigne gol i unese neizvesnost u finiš utakmice. Ipak, mnogo više povoljnih situacija imala je Barselona i pravo je čudo kako Navas nije savladan sve do 93. minuta, kada je Vidal, samo što je ušao u igru, na dodavanje Mesija, postigao treći gol.

Barselona je odmakla pratiocima na tabeli, pošto je i Atletiko poražen, pa sada Valensija, eventualnim trijumfom nad Viljarealom, može da napreduje do druge pozicije.