Tomas i Ukić brži od sirene, pobede Cibone i Cedevite [VIDEO]

Džanan Musa u utakmici sa Zadrom koju je Cedevita dobila sa 102:101

Zagrebački klubovi ostvarili su pobede u današnjim utakmicama 13. kola ABA lige.
Cibona je trijumfovala u Ljubljani košem Marka Tomasa uz zvuk sirene, dok je Cedevita tek posle produžetka slavila protiv sve boljeg Zadra.

Tomas je predvodio i listu strelaca Cibone sa 17 poena, ali je najkorisniji igrač “vukova” bio Luka Žorić sa 15 poena, 16 skokova i 4 asistencije i indeksom korisnosti 26. U ekipi Olimpije Špan je ubacio 17 poena, Morgan i Betl po 14, a Oliver 13 poena.

Fenomenalan meč odigrali su Cedevita i Zadar koji je propustio veliku priliku da trijumfuje u Zagrebu. Imali su Zadrani 7 poena prednosti u poslednjoj četvrtini, ali je Vil Čeri sa sedam uzastopnih poena izjednačio na 85:85 tri minuta pre kraja. Na ulasku u poslednji minut Zadar je poveo 87:85, izjednačio je Musa iz slobodnih bacanja, da bi Čeri i Božić promašili trojke u dva poslednja napada svojih timova.

Zadar je vodio i u najvećem delu produžetka, a trenutak odluke dogodio se minut i 20 sekundi pre kraja kada je Musa fauliran u pokušaju za tri poena. Klupa Zadra dobila je u tom trenutku i tehničku, a Musa je pogodio 2/3 slobodna bacanja plus jedno za tehničku i na kraju trojku za prednost Cedevite 99:96. Gosti su i to uspeli da prevaziđu, poenima Božića sa penala poveli su 101:100, ali je tačku na meč stavio Ukić košem u poslednjoj sekundi.

Musa i Čeri su postigli po 18 poena, Krušlin je dodao 17, Marfi 15, a Stipanović 11 poena. Kod gostiju sjajan je bio Bostik sa 28 poena, Nouls je dodao 20, Ivanov 18, a Božić 16 poena.

Podsećamo, Mornar je trijumfovao u Beogradu protiv Partizana koji je ispustio 21 poen prednosti.

Olimpija – Cibona 78:80 (20:20, 15:18, 29:19, 14:23)
Cedevita – Zadar 102:101 (21:20, 21:27, 30:24, 15:16, 15:14)