Lacio prvi polufinalista Kupa Italije, Milenković morao da čestita Sergeju i Basti [VIDEO]

Senad Lulić

Lacio – Fiorentina 1:0 (1:0)
Lulić 6’

Fudbaleri Lacija su prvi polufinalisti Kupa Italije, pošto su u utorak na “Olimpiku” savladali Fiorentinu, minimalnim rezultatom.

Prošlosezonski finalista je do pobede vredne polufinala došao golom koji je već u šestom minutu postigao Senad Lulić, posle dodavanja Sergeja Milinković-Savića. Rimski klub je bio bolji rival, posebno u prvom poluvremenu, ali je odlični Poljak na golu tima iz Firence, Dragovski, zaustavio nekoliko dobrih šuteva raspoloženih Lulića i Milinković-Savića.

Za Lacio je celu utakmicu odigrao Dušan Basta, dok je u Fiorentini od početka u sastavu bio Nikola Milenković, koji je bez greške obavio svoj deo posla.

Lacio će u polufinalu Kupa Italije igrati protiv pobednika duela Milan – Inter, koji se igra u sredu od 20:45 časova. U ostalim mečevima četvrtfinala sastaju se Napoli – Atalanta (2. januara) i Juventus – Torino (3. januara).