Debakl Partizana za kraj evropskog puta

lokomotiva - partizan 99:64

Lokomotiva Kuban – Partizan 99:64 (22:18, 32:10, 29:18, 16:18)

Košarkaši Partizana doživeli su ubedljiv poraz za kraj ovosezonskog nastupa u Evrokupu.

Crno-beli su takmičenje u grupi završili na poslednjem mestu sa 9 poraza i samo jednom pobedom ostvarenom na gostovanju Bilbaou. Lokomotiva je večeras mogla da trijumfuje još ubedljivije, ali je srpski klub sa nekoliko trojki u poslednjim minutima uspeo da spusti prednost ruske ekipe.

Partizan je bio ravnopravan rival u prvoj četvrtini, u kojoj su rivali igrali u serijama. Crno-beli su poveli 7:5, Lokomotiva uzvratila serijom 9:0, ali je Partizan imao odgovor i novom serijom uspeo da smanji na 17:15. Na kraju prve četvrtine Lokomotiva je vodila 22:18, a kuriozitet je da Najdžel Vilijams-Gos i Patrik Miler nisu postigli ni poen u prvih 10 minuta igre.

A onda u drugoj četvrtini potpuni raspad igre beogradskog kluba. Počelo je sa 9 vezanih poena domaćina, koji je vrlo brzo poveo sa 15 poena prednosti (36:21), a Partizan je za prvih 5 minuta postigao samo 3 poena. U 18. minutu igrači Saše Obradovića stekli su 20 poena prednosti (46:26), a na odmor su otišli sa vođstvom 54:28.

Ništa dobro Partizanu nije donela ni treća četvrtina, posle samo četiri minuta Lokomotiva je vodila 68:38, a minut i po pre kraja treće deonice na semaforu je stajalo 80:41. Na polovini poslednje četvrtine domaćin je vodio sa 47 poena prednosti (93:46), nakon čega se malo opustio, do kraja meča ubacio još samo 6 poena, a Partizan je sa nekoliko trojki ublažio poraz.

Pavel Antipov je bio najefikasniji u Lokomotivi sa 21 poenom, Kolins je dodao 13, a Kulagin, Kvali i Brekhof po 11 poena. U ekipi Partizana Marinković je postigao 15, a Veličković i Vilijams-Gos po 11 poena.

Ovo je bila 22. zvanična utakmica Partizana u ovoj sezoni i čak 15. na kojoj je primio 90 ili više poena.