Detalj sa utakmice Fenerbahče - Real Madrid

Fenerbahče – Real Madrid 77:79
(17:10, 19:27, 25:25, 16:17)

Košarkaši Real Madrida savladali su Fenerbahče u Istanbulu u derbi susretu 15. kola Evrolige.

Utakmica je bila prilično izjednačena, a ekipe su u prvom poluvremenu igrale na mahove. Fenerbahče ke boljo otvorio meč, gosti iz Madrida zaigrali znatno bolje u drugoj deonici. U trećoj četvrtini ekipes u se smenjivale u vođstvu, pa je pobednik rešen u poslednjih deset minuta, u uzbudljivoj završnici. Real je bio u odličnoj poziciji nakon tri uzastopna poena Luke Dončića sa linije penala, koji je iskoristio nesportsku grešku Jana Veselog. Fenerbahče je imao šansu da se vrati, ali je Vonamejker u dva navrata bio neprecizan, pa je Real stigao do devetog trijumfa u sezoni.

U ekipi Fenerbahčea, koji takođe sada ima skor 9:6, istakli su se Bred Vonamejker sa 20 poena, Luiđi Datome, koji je sve poene ubacio u drugom poluvremenu, sa 12 i Džejms Nanali sa 11 koševa. Marko Gudurić je postigao dva poena.

Kod pobednika briljirao je Luka Dončić sa 20 poena, osam skokova i 10 asistencija. Felipe Rejes i Trej Tompkins su ubacili po 13 koešva.