Rekord Barse, veliki preokret Efesa u poslednjoj četvrtini

Anadolu Efes - Bamberg 69:58

Košarkaši Barselone i Anadolu Efesa ostvarili su pobede u prvim utakmicama današnjeg programa 15. kola Evrolige.

Barselona je u Podmoskovlju prekinula niz od pet uzastopnih poraza, a pobednik je odlučen početkom četvrte četvrtine nakon serije 17:3 gostiju nakon čega Himki više nije mogao da se vrati u meč. Barselona je sa 32 asistencije postavila klupski evroligaški rekord, a najefikasniji u trijumfu bili su Serafan, Klaver i Tomić, sva trojica sa po 12 poena. Po običaju kod Himkija najbolji je bio Šved sa 22 poena, dok je Hanikat ubacio 18.

Četvrta četvrtina bila je presudna i u Istanbulu pošto je Efes velikim preokretom u poslednjih 10 minuta došao do četvrte ovosezonske pobede u Evroligi. Turski klub je u ranoj fazi poslednje četvrtine napravio seriju 15:2 u rešio pitanje pobednika, a blistali su Derik Braun sa 21 i MekKolum koji je postigao 19 poena. Vladimir Štimac je za 7 minuta postigao 3 poena uz 3 skoka. Kod gostiju Riki Hikman je postigao 10 poena, jedan više od Dejana Muslija koji je imao i 9 skokova.

Himki – Barselona 65:79 (15:25, 17:11, 25:21, 8:22)
Anadolu Efes – Bamberg 69:58 (15:18, 14:20, 15:10, 25:10)