Zvezda hladnokrvna u Milanu: Domaćin pretio, Feldin presudio

olimpija milano - crvena zvezda 88:91

Olimpija Milano – Crvena zvezda 88:91 (15:29, 25:16, 20:16, 28:30)

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su završili 2017. godinu i na najbolji način najavili sledeću godinu u koju ulaze sa istim ambicijama.

Crveno-beli su posle fantastične prve četvrtine dozvolili Italijanima da se vrate u meč, ali su izašli kao pobednici u neizvesnoj završnici. Presudila je hladnokrvnost sa linije za slobodna bacanja Bjelice, Feldina i Ročestija.

Crvena zvezda je odigrala sjajnu prvu četvrtinu, posle 2:2 usledila je serija crveno-belih od 12:1 i posle nešto više od četiri minuta beogradski klub je imao dvocifrenu prednost (14:3). Nedugo zatim bilo je i maksimalnih +14 u prvoj četvrtini (20:6), a posebno su u tim trenucima bili raspoloženi Džejms Feldin i Tejlor Ročesti. Posle prve četvrtine Zvezda je vodila 29:15, a prvi nagoveštaj povratka u utakmicu domaćin je pokazao na početku druge deonice kada je napravio seriju 5:0.

Pero Antić u pobedi nad Olimpijom Milano 91:88

Crvena zvezda je uzvratila na isti način i ponovo vratila kontrolu utakmice u svoje ruke, a u prvoj polovini druge četvrtine u dva navrata stekla 17 poena prednosti. Na tri i po minuta do poluvremena Zvezda je vodila 41:27 i onda potpuno stala, a domaćin je serijom od 11:0 uhvatio potpuni priključak – 38:41. Nakon tajm-auta Dušana Alimpijevića seriju Italijana prekinuo je Dangubić, a crveno-beli su na odmor otišli sa pet poena viška (45:40).

Igrači koje sa klupe predvodi Simone Pjaniđani odbijali su da se predaju i u trećoj četvrtini u kojoj je Crvena zvezda ponovo stekla dvocifrenu razliku (55:45), a košem Gudaitisa 18 sekundi pre kraja domaćin je smanjio na 61:60 i najavio neizvesnu završnicu. Zvezda je u svoja prva dva napada četvrte četvrtine pogodila dve trojke preko Bjelice i Lazića, a nakon trojke Dangubića 6 minuta pre kraja rezultat je bio 72:64 za srpskog šampiona.

Džejms Feldin

Olimpija je uzvratila serijom 17:5 i u poslednja tri i po minuta ušlo se sa vođstvom gostujućeg tima 77:74. Dva minuta pre kraja Gudaitis je pogodio oba slobodna bacanja i doveo svoj tim na samo poen minusa (81:80). Nakon toga Feldin je pogodio dva bacanja, a na drugoj strani Micov trojkom izjednačio 65 sekundi pre kraja. Sjajan tajm-aut odradio je trener Alimpijević, prvo je pogodio Feldin, a potom i Bjelica nakon odlične odbrane Dangubića.

Milko Bjelica

Mogao je Bjelica da pogodi uz faul Bertansa, ali nije pa je Zvezda umesto 3 iz ovog napada izvukla “samo” 2 poena. Poslednji trzaj domaćin je napravio trojkom Micova, ali Feldin i Ročesti do kraja meča sigurnim izvođenjem penala nisu dozvolili iznenađenje. Poslednji pokušaj za produžetak imao je Kalnietis uz zvuk sirene, ali lopta nije ni stigla do koša Crvene zvezde.

Feldin je postigao 19 poena, Lesor je dodao 14, a Ročesti 12. Crvena zvezda je šutirala 20/35 za dva i 10/25 za tri poena, a posebno treba naglasiti izvođenje slobodnih bacanja – 21/22! U poraženom timu Micov je postigao 16, a M'Baje i Bertans po 14 poena.