Budućnost prva na kraju godine

cibona - budućnost 87:93

Cibona – Budućnost 87:93 (17:17, 23:22, 22:26, 25:28)

Košarkaši Budućnosti završiće godinu kao prvoplasirani tim ABA lige.

Podgoričani su večeras posle velike borbe savladali Cibonu u Zagrebu i ostvarili dvanaestu pobedu u sezoni u regionalnom takmičenju.

Finiš treće i početak četvrte četvrtine odlučili su pobednika – minut i po pre kraja treće deonice na semaforu je stajalo 60:60, a već u 32. minutu bilo je 72:64 za šampiona Crne Gore koji je sigurno priveo meč kraju.

Igrač utakmice bio je Kajl Gibson koji je postigao 19 poena uz indeks korisnosti 18, dok je efikasniji od njega bio Nemanja Gordić sa 23 poena i indeksom 17. Kod Cibone Luka Žorić je ubacio 18, a Uljarević 14 poena.

Budućnost ima skor od 12 pobeda i 2 poraza, a svoju šansu da se izjednači sa Podgoričanima Crvena zvezda će imati 2. januara u duelu sa Olimpijom.