Novogodišnje čudo u Beneventu, kiks Rome [VIDEO]

serija a

Roma nije uspela da savlada Sasuolo u 19. kolu Serije A i sama sebe izbacila iz trke za Skudeto s obzirom da već zaostaje 9 bodova za Napolijem uz utakmicu manje u odnosu na lidera.

Roma se osim protivnika borila i protiv video tehnologije pošto su joj čak dva gola poništena nakon pregleda snimka, prvi pri rezultatu 1:0, a drugi na 1:1 u 85. minutu, ali ni Džeko ni Florenci danas nisu imali sreću da se njihovo ime nađe u delu namenjenom strelcima.

Udineze je potvrdio sjajnu formu pobedom u Bolonji, petom u nizu, a trijumf u gostima ostvario je i Kaljari i pobegao ekipama iz zone ispadanja na udaljenost od pet bodova.

Za novogodišnje čudo bili su zaduženi igrači Beneventa, koji su tek u 19. kolu ostvarili prvu pobedu u Seriji A. Fudbaler čije će ime zauvek ostati ispisano u klupskoj istoriji “veštica” je Masimo Koda, koji je prethodni put bio strelac 21. jula u prijateljskoj utakmici sa Livornom.

Sampdorija je čekala nadoknadu vremena za golove protiv SPAL-a, a oba je postigao Kvaljarela, prvi iz penala. Torino i Đenova odigrali su meč bez golova. U ekipi “bikova” Adem Ljajić nije bio u protokolu za ovaj duel, dok je Darko Lazović presedeo meč na klupi Đenove.

Inter već četvrti meč u nizu ne zna za trijumf, računajući i duel protiv Milana u Kupu Italije, a već treću utakmicu uzastopno njegovi igrači nisu postigli gol. Lacio je ostao neporažen na “San Siru”, a Sergej Milinković Savić je odigrao 83 minuta.

Juventus ne dozvoljava da Napoli pobegne, iako je Verona pružila dostojan otpor torinskoj “staroj dami”. Sve do poslednjih dvadesetak minuta domaćin je imao aktivan rezultat, a onda je na scenu stupio Paulo Dibala i sa dva gola rešio meč.

Roma – Sasuolo 1:1 (1:0)