Partizan potonuo i u predgrađu: Očajno drugo poluvreme crno-belih

FMP - Partizan 83:71

FMP – Partizan 83:71 (17:17, 24:24, 27:21, 15:9)

Košarkaši Partizana nastavili su seriju negativnih rezultata u poslednjih mesec i po dana.

Crno-beli su u tom periodu izgubili 9 utakmica u ABA ligi i Evrokupu, dobili samo MZT, a danas su poklekli u Železniku posle očajnog izdanja u drugom poluvremenu.

Partizan je primio manje od 90 poena, ali je odigrao napadački najlošiju utakmicu u regionalnom takmičenju ove sezone. Klub iz Humske je odigrao dobro prvo poluvreme, najveći deo druge četvrtine je vodio, u dva navrata po 6 poena, ali su “panteri” košem Šešlije u poslednjoj sekundi uspeli da izbore nerešen rezultat na poluvremenu (41:41).

majkl odžo protiv partizana

U nastavku veliki pad u igri crno-belih, a prvi nagoveštaj da će bodovi ostati u Železniku viđen je sredinom treće četvrtine kada je FPM stekao 9 poena prednosti (57:48). U tim trenucima Filip Čović je radio šta je hteo odbrani Partizana, a meč je završio sa čak 14 asistencija na svom kontu, uz 9 poena i 5 skokova.

kapiten partizana novica veličković

Partizan se vratio u meč zahvaljujući dobroj epizodi Vilijamsa-Gosa koji je u trećoj četvrtini ubacio 10 poena, a crno-beli su se približili na 60:56. Na kraju treće četvrtine bilo je 68:62 za FMP, koji je postigao četiri vezana poena i na početku odlučujuće četvrtine.

đoko šalić u porazu od FMP-a 83:71

Partizan je u poslednjih deset minuta najbliže prišao na 5 poena zaostatka (72:67), a klub iz predgrađa je u jednom trenutku imao i 13 poena viška. Na kraju zaslužena pobeda “pantera” koji su slavili ubedljvije nego crno-beli u prvoj utakmici kada je bilo 87:84.

Najefikasniji kod FMP-a bio je Jeremić sa 14 poena, Apić je ubacio 13, Lazarević i Čović su dodali po 9, a Bursać i Simanić po 8 poena. Kod crno-belih Andrić je postigao 16, Vilijams-Gos 14, a Veličković 13 poena. Zanimljivo je da je Marinković za 30 minuta samo tri puta šutnuo na koš, Miler za 16 minuta samo jednom, baš kao i Aranitović za 11 minuta provedenih na parketu.