Pobeda Aleksandre Krunić, pravi test sledi u osmini finala

Aleksandra Krunić

Najbolja srpska teniserka, Aleksandra Krunić, napravila je odličan uvod u 2018. godinu.

Krunićeva se plasirala u osminu finala turnira u Brizbejnu pobedom nad Nemicom Karinom Vitheft rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:6(2) nakon jednog časa i 43 minuta igre.

Vitheft je bolje počela meč, povela je 3:1, kasnije imala i prednost od 5:4, ali je Srpkinja sa tri uzastopna gema osvojila prvi set. U drugom setu Nemica je prva stigla do brejka, povela 5:3 i servirala za izjednačenje, ali je odmah izgubila servis. U taj-brejku nije bilo dileme, Krunićeva je povela 3:0 i 4:1 i rutinski sačuvala prednost do kraja.

Njena sledeća protivnica biće prvi nosilac, Garbinje Muguruza, koja je u prvom kolu bila slobodna.