Klavan Klopov Deda Mraz, Lester goropadan u drugom poluvremenu [VIDEO]

radost fudbalera liverpula posle gola barnliju

Strelci na tri utakmice Premijer lige ovog popodneva, prespavali su prvih 45 minuta u Novoj godini, ali su u nastavku opravdali epitet najzanimljivijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

Barnli je odlično parirao Liverpulu i činilo se da će četa Jirgena Klopa teško razbiti bedem domaće ekipe. Ipak, Sadio Mane je posle sat vremena igre doveo “redse” u vođstvo, zatim su gosti propustili nekoliko odličnih prilika, najveću Okslejd-Čemberlen, čiji je udarac Poup zaustavio uz pomoć stative, da bi Islanđanin Gudmundson, pet minuta pre kraja, izjednačio rezultat, pošto je dobro pratio akciju i sačekao loptu na drugoj stativi. Kada se činilo da će se meč završiti bez pobednika, Liverpul je u 94. minutu stigao do sva tri boda. Izveden je prekid, Lovren je dobro skočio, a Estonac Rangnar Klavan glavom prosledio loptu u mrežu za prvu pobedu Liverpula u 2018. godini.

“Svrake” su pobedile u Stouku golom Ajozi Pereza u 73. minutu. Asistent za jedini gol bio je Džejkob Marfi, naš Aleksandar Mitrović se još oporavlja od povrede leđa.

Na King Paueru, posle dosadnih 45 minuta, usledio je uragan domaćih “lisica” u drugom poluvremenu. Samo je Ndidi imao jednu šansu u prvom delu igre, a onda je Mahrez u 53. minutu načeo bravu novajlije Hadersfilda. Posle poništenog gola Okazakija, Slimani je nešto kasnije povisio na 2:0, da bi konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavio Mark Olbrajton, čime je Lester prekinuo niz od tri utakmice bez pobede u Premijer ligi.

Barnli – Liverpul 1:2 (0:0)