Milivojević srušio ”svece”, Siti nastavio teror, Kerol doneo bodove ”čekićarima” [VIDEO]

Detalj sa utakmice Mančester Siti - Votford

Odigrane su četiri utakmice 22. runde Premijer lige. Mančester Siti je posle remija sa Kristal Palasom poslednjeg dana 2017, Novu godinu otvorio pobedom, svojom 20. u sezoni.

Na Etihad su stigli ”stršljenovi” iz Votforda, a Siti je poveo posle dvadesetak sekundi golom Rahima Sterlinga, koga je sjajno pronašao Liroj Sane. Već u 13. minutu bilo je sve rešeno, Kabasele je nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu. Nešto kasnije De Brujne je uzdrmao prečku gola gostiju, a golova nije bilo sve do 63. minuta kada je Aguero po treći put matirao Gomeza. Votford je uspeo da ublaži poraz u finišu, Kariljo je uposlio Andre Greja, a ovaj ubacio loptu u mrežu iza Edersona.

Totenhem je zabeležio treću uzastopnu pobedu na gostovanju u Velsu, gde je na stadionu ”Svetlosti” pobedio domaći Svonsi 2:0. Hari Kejn je sedeo na klupi, zbog lakše povrede, sve do 70. minuta, ali ga je odmenio Ljorente, koji je postigao gol u 12. minutu nakon dobrog skoka, ali je svemu prethodio ofsajd u kome se nalazio strelac. Meč je rešen tek pred sam kraj, Kejn je proigrao Dele Alija, a ovaj tek iz drugog puta, na izuzetno spretan način u padu, pogodio mrežu Fabijanskog.

Detalj sa utakmice Vest Hem - Vest Bromvič

Uzbudljivo je bilo u duelu Vest Hema i Vest Broma. Gosti iz Birmingema su dobili prvo poluvreme golom Meklina, posle pola sata igre, koji je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta nekog zakačila i prevarila golmana. Izjednačio je Kerol na centaršut Kresvela u 59. minutu, da bi visoki centarfor ”čekićara” postigao i odlučujući gol u 94. minutu, a u ulozi asistenta bio je Marko Arnautović. Bili su to prvi golovi Kerola u ovoj sezoni.

Luka Milivojević razljutio je navijače Kristal Palasa u nedelju, kada je promašio jedanaesterac u poslednjem minutu meča sa Sitijem, pa ”orlovi” nisu naneli prvi poraz Gvardiolinoj ekipi, ali se večeras iskupio na pravi način, postigavši sjajan gol u 80. minutu za trijumf svoje ekipe na gostovanju u Sautemptonu. Ekipa iz najjužnije luke Engleske povela je preko Šejna Longa u 17. minutu, kome je to bio prvi gol posle punih 11 meseci. Poravnao je Džejms Mekartur u 69. minutu. Trenutak odluke bio je u 80. minutu, kada je naš reprezentativac precizno šutirao sa dvadeset metara i savladao golmana domaćih MekKartija. U ekipi ”svetaca” igrao je Dušan Tadić, koga je, neposredno pre gola Milivojevića, zamenio Redmond.

Mančester Siti – Votford 3:1 (2:0)