SENZACIJA: Aleksandra Krunić izbacila prvog nosioca za četvrtfinale!

Aleks Krunic

Aleksandra Krunić – Garbinje Muguruza
(5:7) (7:6) (1:2 predato)

Srpska teniserka, Aleksandra Krunić, plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Brizbejnu, nakon što joj je prvi nosilac, Garbinje Muguruza, predala meč posle 2 sata i 30 minuta igre.

Trenutno, druga igračica planete, rešila je prvi set sa 7:5, da bi Aleksandra Krunić odmah odgovorila i u narednom setu, posle taj-brejka došla do izjednačenja.

Aleksandra je u drugom setu u jednom trenutku gubila sa 5:2, ali uspela je da preokrene i osvoji ga.

U trećem, odlučujućem setu, španska teniserka vodila je sa 2:1, ali je bila prinuđena da se povuče i preda meč zbog grčeva koje je imala u obe noge.

– Nisam srećna zbog onog što se desilo danas i želim Garbini brz oporavak. Nadam se da će biti spremna za Australijen open, rekla je Krunićeva nakon meča.

Aleksandra će se u četvrtfinalu sastati sa Litvankom, Anastasijom Sevastovom.

Ovo je bila prilika za Muguruzu da osvojenim turnirom dođe na 1. mesto WTA liste, ali moraće da sačeka još neko vreme za tako nešto.