Zvezda nekako našla rešenje za “zmajčeke”

Džejms Feldin

Crvena zvezda – Olimpija 80:76
(16:18, 24:19, 22:19, 18:20)

Košarkaši Crvena zvezde su došli do očekivane pobede nad Olimpijom, u poslednjoj utakmici 14. kola ABA lige.

Crveno-beli su imali dosta problema sa Ljubljančanima, ali su ih nešto angažovanija igra u završnici, ofanzivni skok i solidan šut za tri poena, odveli do dvanaeste pobede u regionalnom takmičenju.

Izabranici Dušana Alimpijevića su nervozno počeli prvu utakmicu u Novoj godini, pa je zahvaljujući njihovim greškama i lošem šutu, Olimpija prvu četvrtinu rešila u svoju korist sa 18:16.

U drugoj deonici crveno-beli su došli do šuta za tri poena, ali je i dalje bilo dosta problema u odbrani, pa je Zvezda na veliki odmor odnela samo tri poena prednosti (40:37). Rivali su se i u trećoj deonici smenjivali u vođstvu, sve do same završnice. Zvezda je u poslednja dva minuta trećeg perioda napravila seriju od 9:2 i konačno došla do nešto osetnije prednosti (62:56).

Nemanja Dangubić

Feldin je na početku poslednje četvrtine postigao trojku za plus 9, koliko je Zvezda imala i šest minuta pre kraja (73:64), posle trojke Dangubića. Ipak, nekoliko vezanih promašaja i izgubljenih lopti crveno-belih, dali su još jednu šansu “zmajčekima”, koji poenima Lorbeka, minut i 40 sekundi pre kraja prilaze na samo tri poena zaostatka (76:73).

Posle minuta odmora poentirao je Feldin, a potom su dve dobre odbrane crveno-belih naterale Ljubljančane na greške, pa drame u završnici ipak nije bilo.

Zvezda je večeras bolje šutirala za tri (13/32), nego za dva poena (13/35), imala je i 11 izgubljenih lopti, ali i 12 ofanzivnih skokova.

Najefikasniji u beogradskom timu bili su Ročesti sa 16, Feldin i Dangubić sa po 13 poena i Bjelica sa 12 poena. U Olimpiji su najbolji bili Špan i Morgan sa po 15 poena.

Pred Zvezdom su dva važna meča narednih dana, prvo protiv Žalgirisa u Pioniru u Evroligi 5. januara, a zatim tri dana kasnije i gostovanje u Podgorici, protiv Budućnosti u ABA ligi.